Teknoloji ve Tasarım Dersi 8. Sınıf Ünite Konuları

8. Sınıf Teknoloji ve Tasarımın Temelleri

 

Bu ünitede değişime olan istek, yeniliğe açıklık, inovasyon (yenilik) türleri, AR-GE (araştırma-geliştirme), sürdürülebilirlik; özgün fikirlerin kullanım hakları, koruma yöntemleri ve çeşitleri; patent belgesi, faydalı model belgesi, marka tescili, endüstriyel tasarım tescili ile fikirlerin korunmasının teknolojik ilerlemeye katkısı konularının öğretilmesi amaçlanmıştır. Ayrıca inovasyonda beş işlem basamağının (böl, birleştir, çıkart, çoğalt ve simetriyi boz) kullanımına yer verilir. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

 

Read More 0 Comments

8. Sınıf Yapılı Çevre ve Ürün

 

Bu ünitede öğrencilerin görsel iletişim tasarımı fikrini ifade edecek sunum, mizanpaj (sayfa düzenlenmesi) ve farklı grafik tasarımlar üretmesi amaçlanmaktadır.Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

 

Read More 0 Comments

8. Sınıf Tasarım Süreci ve Tanıtım

Bu ünitede öğrencilerin 3 boyutlu tasarım bilgisi ve akıllı ürünleri öğrenmeleri amaçlanmaktadır. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

 

Read More 0 Comments

8. Sınıf İhtiyaçlar ve Yenilikçilik

 

Bu ünitede öğrencilerin kara, su, hava ve uzay ulaşım teknolojileriyle ilgili bilgi sahibi olmaları ve tasarım yapmaları amaçlanmıştır. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

 

Read More 0 Comments

8. Sınıf Tasarım ve Teknolojik Çözüm

 

Bu ünitede öğrencilerin Program boyunca teknoloji ve tasarımla ilgili elde ettikleri kazanımları kullanarak özgün bir ürün tasarlamaları, geliştirdikleri bir ürünün markalaşmasının ve tanıtımının nasıl olabileceği üzerine düşünmeleri ve yaptıkları uygulamaları sergilemeleri amaçlanmaktadır. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

 

Read More 0 Comments
Comments: 0