Teknoloji ve Oyuncaklar

ne-nasil.net

Uzaktan Kumandalı Hamamböceği

böcek_robot
böcek

BURDA dolanırken dikkatimi çekti. RC kızılötesi olarak kontrol edilebilen salon içerisinde uçurmaya uygun sevimli :))) bir oyuncak. 30 dk. kesintisiz havada durma özelliğine sahip. Açık havada uçurmak için alternatifler mevcut tercihi size kalmış. 

Read More 21 Comments

Mickey Mouse Robot

 

 

 

Sevimli çizgi kahramanımız Mickey Mouse de 600 sözcülük kelime hafızası ve dört farklı sensör ile teknolojik oyuncaklar arasında yerini aldı.

 

  • Dokunma sensörü (Touch sensor)
  • Ses sensörü (Sound sensor)
  • Sarılma sensörü (Hug sensor)
  • Sağ ve Sol sarılma sensörü (Left and Right hand sensor)
Read More 10 Comments

Hidrojenle çalışan oyuncak araba

oto
hidrojen

En küçük hidrojen otomobil
Bu küçük otomobil gerçekten de hidrojen yakıt sistemi ile çalışıyor. Araçla birlikte gelen bir cihaz, damıtılmış sudaki hidrojeni ayrıştırıyor. Sonra bu hidrojeni otomobilin içindeki küçük bir balonun içine transfer ediyorsunuz. Hidrojen buradan yavaşça oksijen ile tepkimeye girip otomobilin motorunu döndürecek reaksiyonu yaratmak üzere, yakıt tanklarına geliyor. Otomobili yürütecek hidrojeni ayrıştırmak 10 dakika, ürettiğiniz hidrojen ile otomobilin dolaşması 3 dakika sürüyor. Hidrojen'in nasıl yakıta döndüğünü görmek için mükemmel bir şans.

Read More 12 Comments

Uzaktan Kumandalı ve Kameralı Araba

uzaktan kumandalı ve kameralı araba
uzaktan kumandalı ve kameralı araba

Vaaayyy!!! Benzersiz bir oyuncak daha yapıldı.Uzaktan kumanda ile kontrol edilen (RC) arabaların ön tarafına kamera ve lazer yerleştirildi.Kameranın çekmiş olduğu görüntüleri seyretmek içinde uzaktan kumandaya mini monitor yerleştirilmiş.

30 metre mesafeye kadar (açık alan) görüntü aktarımı yapan bu araç ile imkansız denen manevraları, arkadaşlarını kıskandıracak şekilde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Read More 17 Comments