İlginç İcatlar ve Buluşlar

ne-nasil.net

İnovatif Düşüncenin Geliştirilmesi ve Fikirlerin Korunması

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fikirlerin korunması hakkında sunumu indirmek için BUYRUN DEVAM EDELİM.

 

 

 

Read More 3 Comments

Kitap Okuma Lambası

Robotic LED
kitap okuma lambası

Kitap okuma lambası (Robotic LED) karanlık ortamlarda, yatakta, seyahatta veya başkalarını rahatsız etmek istemediğimiz her yerde kullanabileceğiniz şık, ergonomik ve verimli bir kullanım sunan üründür. Tanıtım videosu ve diğer ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 87 Comments

Şişirilebilir Laptop Yastığı (Laptop Lilo)

şişirilebilir laptop desteği
farklı tasarım

Electro Joe olarak da adlandırılan Şişirilebilir Laptop Yastığı (Laptop  Lilo); PVC olarak üretilen (kaymaz) tasarım sayesinde diz üstü bilgisayarlarınızı günlük kullanım alanları içerisinde (kanepe,yatak,minder vb.) dizlerinizin üzerinde rahat ve ergonomik bir şekilde kullanabileceksiniz.

İki dakika gibi kısa bir süre içerisinde şişebilen ürün sayesinde 17 inch'e kadar büyüklükteki laptoplarınızı dizinizin üstünde sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Laptop lilo üzerindeki hava kanalları sayesinde bilgisayarın yaymış olduğu ısıyı (yaklaşık 40 derece) bilgisayarınızdan ve dizlerinizden uzak tutmak için tasarlanmış.

Tasarımın videosu için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 36 Comments

Hem Ayakkabı Hem Terlik

farklı tasarım
hem ayakkabı hem terlik

Spor salonunda spor yaparken spor ayakkabı giyeriz işimiz bittikten sonra duş almaya geçerken terlik giymemiz gerekir buda valizimiz de büyük bir hacim kaplamaktadır. Ayrıntılar ve diğer ürün örnekler için BUYRUN DEVAM EDELİM

Read More 200 Comments

Karışım Yapabilen Şapka

içecekli şapka
Drinking Hat

Karışım yapabilen bu şapka sayesinde ellerinizi kullanmadan kamış yardımıyla karışımların tadını çıkararak içebilirsiniz. Şapkanın kenarlarına iki standart teneke sığmaktadır. Şapka üzerinde bulunan kamış ve hortum sayesinde karışımları tüketiyorsunuz. Kamışların kilit fonksiyonunu kullanarak sıvı akışını engellemiş olursunuz. Bütün bu özellikleri ile rahat bir kullanım sunan inovasyon harikası bu ürün sayesinde elleri olmayan engelli vatandaşlarımız ve beslenme ihtiyaçlarını başkalarının yardımıyla gerçekleştiren kişiler içinde faydalı bir ürün konsepti oluşturmaktadır. Ayrıntılar ve diğer resimler için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 109 Comments

Fonksiyonel Bulaşıklık

teknoloji tasarım
bulaşıklık

Modern bir görünüme ve çok farklı fonksiyonel özelliklere sahip bir bulaşıklık.Uzun bardaklarınızı koyabileceğiniz, tabakları uzun ve eğimli çubukları sayesinde sağlam bir şekilde yerleştirebileceğiniz farklı bir tasarım.

Katlanabilir özelliği sayesinde az yer kaplayan ve bulaşıkların suyunu akıtmak için özel bir tasarıma sahip. Diğer resimler için BUYRUN DEVAM EDELİM. 

Read More 76 Comments

USB Isıtıcı ve Çoğaltıcı

usb hub
usb ısıtıcı

Bilgisayar başında oyun oynarken veya çalışırken çayınız ve kahveniz artık üşümeyecek. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 37 Comments

Yüzük Notluk (Memoring)

notluk
memoring

Yapacağınız işleri unutuyor musunuz? Unutmak istemiyorsanız BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 133 Comments

Mini USB Fan

mini usb fan
usb fan

Özellikle sıcak havalarda seyahat ederken serinlemek için kullanabileceğiniz farklı bir tasarım. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 15 Comments

Yapay Zekalı Akıllı Klozet

klozet

Geliştirilen bu icat sayesinde tuvalet kağıtları tarih olacak gibi gözüküyor.Özelliklerine bakacak olursak. DEVAM EDELİM..

 

Read More 77 Comments

Isıtıcılı Ayakkabı Şarj Edielbilir

icat

Kış günlerinde ayaklarınızı sıcak tutmak için geliştirilmiş bir proje. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 51 Comments

İlginç Tasarımlar (İnovasyon Ürünleri)-2

Read More 39 Comments

İlginç Tasarımlar (İnovasyon Ürünleri)

Read More 20 Comments

Muz Bunker

ilginç tasarımlar yapım kuşağı

Akıllıca tasarlanmış olan bu muz taşıyıcısı ile artık rahatlıkla çantanızda muz taşıyabilirsiniz.

Read More 29 Comments

Klavyeli Kalem

klavyeli kalem
klavyeli kalem

62$ değerinde olan bu kalemin üzerinde bir Q klavyedeki gibi dizilmiş bütün harfler var. Tabi ki siz de bu tuşlara bastıkça kalemin yazmasını beklersiniz. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 112 Comments

Uyku Bileziği

bilezik
bileklik

Uyku problemi çekenler için geliştirilmiş olan bileziği yatmadan yarım saat önce bileğinize takmanız yeterli olacaktır.Kişi uyumaya çalışırken bilekteki uyku ile ilgili olan noktalara akapunktur tarzı uyarılar göndererek kişinin uyumasını kolaylaştırıyor. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 68 Comments

Yürümeye Yardımcı Robot

Otomobil ve motorsiklet gibi tekerlekli taşıtlarıyla ünlü olan Honda, insanların kendi ayakları üzerinde hareket ederken de rahat olmaları için büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor. Firmanın duyurusunu yaptığı Yürüyüş Asistanı, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastalarının iyileşme sürecini hızlandırırken, ayak üstünde çalışmak zorunda olan insanların verimliliğini de arttırmayı amaçlıyor.

Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 10 Comments

Enerji Üretici Kahve Bardağı

fincan
bardak

Bu kahve bardağına benzeyen cihaz aslında bir enerji üreteci. Kablosunun ucundaki giriş kısmını arabanızın çakmak girişine taktıktan sonra ısı enerjisini elektrik enerjisine çevirmeye başlayan cihaz sayesinde arabanızdayken her türlü cihazınızı şarj edebileceksiniz.

Read More 12 Comments

Rüzgar Enerjisinden Elektrik Elde Etmek

rüzgar enerjisi
Rüzgar enerjisi

İşte bireysel temiz enerji ürünlerinin en yenisi. Tahmin edebileceğiniz gibi bu ürün sayesinde mp3 playerlarınızı rüzgar sayesinde şarj edebilirsiniz. Tabi rüzgarsız bir ortamda kalırsanız elinizde bu cihazla koşmak zorunda kalabilirsiniz.

 

Read More 14 Comments

Hesap Yapan Çatal

çatal
çatal

Bu gördüğünüz çatalın sapı oldukça özel bir teknolojik cihaz. Örneğin çatal yemeğe takılıyken besinin içindeki yağ, şeker ve protein değerlerini hesaplarken bıçak takılıyken kesilen gıdanın ısının yenmeye uygun olup olmadığını ölçüyor. Kaşık ise besinin ağırlığını ölçerek o gün aldığınız kiloların hesaplanmasında yardımcı oluyor.

Read More 116 Comments

Uzaktan Kumandalı Havai Fişekler

fişek
fişek

Her yıl onlarca gencin eğlence amaçlı kullandığı patlayıcılardan yaralanması neticesinde tasarlandığını tahmin ettiğim kullanışlı bir ürün. Aslında ilk gördüğümde "neden şimdiye kadar düşünülememiş acaba" diye de düşündüm. Ancak yine de bu ürünün ve havai fişeklerin Türkiye'de kullanmanın yasal olup olmadığını bilemiyoruz. Sanırım özel izinle atılabiliyor ancak

Read More 11 Comments

Paramatik

paramatik
paramatik

Sizde mi bozuk paralarda şikayetçisiniz?

Artık dert değil paramatik her zaman yanınızda.

Çanta da bozuk para arama derdine son veriyor.

Hem anahtarlık olarak kullanın hem de bozuk para saklamak için

"YTL" ye özel olarak dizayn edilmiştir

Read More

Kanguru Bacak (Powerbocking)

projump
projump

 

 

 

 

 

 

 

1-1.5 metre havaya zıplanması ve saatteki hızının 32 km olması giyildiğinde bacaklarınızı hayvani bir görünüme büründürdüğü için diğer ismi kanguru bacak . Buluşun mucidi Alman Alexander Böck ve buluşa ilk başlarda mucidinin adını andıran, PowerBocks ismi verilmiş. Ayrıca ürünün isimlerinden bir diğeri de Powerbocking. Devamı için tıklayınız.

Read More

Kurabiye Fincanı

fincan
fincan

Çayınızı veya kahvenizi yudumlarken kurabiyenizi de artık rahatça yanınızda taşıyabilirsiniz

Read More 194 Comments

Elektrik Şoklu Ceket

ceket
ceket

Bayanları saldırılardan korumak için tasarlanmış bir ceket. Elin altındaki kumandayla yönetilen bu ceket, kendisini tutana elektrik şoku veriyor.

Read More 15 Comments

İnce Monitor

monitor
monitor

Televizyonlar, cep telefonları ve diğer teknoloji cihazları için en ince ekran üretme yarışında  geliştirdiği kağıt gibi ince ve görüntünün gösterildiği anda bile bükülebilen ekranla Sony firması öne geçti. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM. 

Read More 11 Comments

Elektrik Üreten Perdeler

Amerikada bilim adamları, çok özel bir kumaş sayesinde güneş perdelerinden elektrik üretmeyi başardılar. Ayrıntılar için BUYURUN DEVAM EDELİM.

 

Read More 6 Comments

Uçan Araba

uçan araba
uçan araba

Kurgu kuşağında öğrencilerimizin en çok hayalini kurduğu "uçan araba" projesi en sonunda gerçek oldu.

Amerikan terrafugia şirketi tarafından geliştirilen 'transition' adlı uçan araba 2009 yılında yollara çıkacak. Ayrıntılar ve video için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 29 Comments

Dokunmatik Kol Saati

İşte size bir teknolojik saat. Saatin özelliği üzerindeki küçük renkli noktaya dokunulduğunda dijital saate dönüşmesidir. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 40 Comments

Kendini Temizleyen Kumaş

Avustralyalı ve Hong Konglu bir grup araştırmacı sayesinde çamaşır günleriniz kabus olmaktan çıkıyor. Çünkü giysiler artık kendi kendilerini temizleyecekler. Biraz güneşe çıkmak yeterli.

Kumaşlara kendi kendilerini temizleme becerisi, dokundukları iplikleri titanyum dioksit nanokristalleriyle (metrenin milyarda biri ölçe¤indeki kristaller) kaplayarak kazandırılıyor.

Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 31 Comments

USB üzerinden şarj edilebilen Pil

Günlük kullandığımız AAs formatındaki şarj edilebilir pili düşünün ve bunun bittiğinde kapağını açıp USB port üzerinden şarj edilebildiğini hayal edin. USB cihazlar ilk çıktıkları günden beri hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyorlar. Bunu farkeden firmalar USB üzerinden şarj edilebilen çeşitli boyutlarda bataryalar geliştiriyor. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 8 Comments

Efsane Robot R2D2

Yıldız Savaşları serisinin efsanevi robotu R2D2 artık bizimle birlikte yaşayacak. DVD, video, resim ve müzik oynatabilen ve projektör olarak görüntüyü duvara yansıtabilen ürün, yine filmden esinlenerek oluşturulan gemi biçimindeki uzaktan kumandayla yönetilebiliyor. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 7 Comments