Fen Projeleri

ne-nasil.net
<<--Diğer Örnekler için Yan Menüyü Kullanabilirsiniz.

Bisiklet için Basit Sinyal Lambası Yapımı

Karanlık ortamlarda bisiklet kullanırken dönüşlerde fark edilme problemlerinden kaynaklanan kaza oranlarını azaltmak için videoda görüldüğü gibi bir Sinyal Lambası yapmak istiyorsanız BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 5 Comments

Kavanoz içinde Bitki Yetiştirme (Mini Terrarium)

kavanoz içinde bitki yetiştirme nasıl yapılır?
kavanoz içinde bitki yetiştirme nasıl yapılır?

Yoğun nemli hava isteyen bitkileri terrarium içinde yetiştirmek gerekir. Gerçi son zamanlarda  terrarium görsel zevk için masaüstüne hazırlanır oldu. Terrarium hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için yazının devamında bulunan linkleri inceleyebilirsiniz.

Şimdi sizde şekilde görüldüğü gibi masaüstüne bir ampül içeresine  egzotik yaşam alanı içeren göz alıcı ve nadir bitki ortamı oluşturmak istiyorsanız BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 29 Comments

LED Lambalı Şapka Yapımı

led lambalı şapka yapımı
ışıklı şapka yapımı

Karanlık ortamlarda etrafı aydınlatmayı sağlayacak resimde görüldüğü gibi bir ışık saçan lamba projesinden yapmak istiyorsanız BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 29 Comments

Akvaryum için Ücretsiz CO2 Üretim Tankı Yapımı

akvaryum için co2 üretimi
bitkiler için co2 üretimi

Akvaryum içinde yetiştirdiğimiz bitkiler yaşamlarını devam ettirebilmek için CO2,su,ışık ve gübrelerin oluşturduğu besinlere ihtiyaç duyar.

Balıkların ürettiği CO2 miktarı çoğu zaman yetersiz kalır. Bu nedenle akvaryumlarda CO2 sistemleri kullanılır. Bu sistemlerin pahalı olması en byük dezavantajdır.

Evimizde çok düşük bir maliyetle CO2 üretimi yaparak bol ve sağlıklı bir bitkili akvaryuma sahip olmak için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 14 Comments

Fotoğraf Makinesi Flaşı ile Elektrik Şoku Veren Eldiven

elektronik proje
fotoğraf makinesi flaşı 220 volt

Ewet arkadaşlar bu yazımızda eski fotoğraf makinelerinizin Flaş parçalarını değerlendirerek yapabileceğiniz Elektrik Şoku Veren Eldiven projesi yapacağız. Özellikle bayanların saldırılardan korunmasını sağlayacağına inandığım bir proje. Projeyi yapmaya başlamak için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 32 Comments

Teleskop Yapımı

basit teleskop yapımı
teleskop yapımı

Evde birkaç basit malzeme kullanarak basit bir teleskop yapmak istiyorsanız BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 80 Comments

Verimli Tohum Bombası

seed bomb
verimli tohum bombası

Küresel çölleşmeye karşı park ve bahçeleri yaklaşık dört kat daha hızlı, kolay,sağlıklı ve ucuz bir şekilde yeşillendirmek için çevreye zarar vermeden organik maddece zenginleştirilmiş toprak içinde bulunan dikili tohum bombaları oluşturmak. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

 

Read More 39 Comments

Renk Değiştiren Araba

renk değiştiren araba
renk değiştiren araba

Teknoloji ve Tasarım Dersi öğretmen adaylarının gerçekleştirdiği farklı bir proje. Isıyla renk değiştiren bardakların mantığı kullanılarak gerçekleştirilen bir proje.Araba kaportası içerisine ısı verecek teller dizilerek üzerine renk değiştiren nano boyaların uygulanması ve renk değişiminin elde edilmesi sağlanmıştır.

Problem cümle: Araba alırken yaşadığımız renk problemi.

Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 166 Comments

Yosun Üret Karbondioksit Tüket

yosun üret karbondioksit tüket
yosun

Su yosunlarının fotosentez özelliğinden faydalanarak ,yaşadığımız ortamlarda karbondioksit oranını azaltacak ,oksijen miktarını artıracak, ev veya apartman dairelerinde basitçe kullanılabilecek biyoreaktör sistemi oluşturmak.

Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 68 Comments