Elektronik Devre Projeleri

ne-nasil.net

Basit Robot Yapımı TEKNOLOG

robot yapalım
robot yapımı

Krokodil, led diyot ve plastik gibi basit malzemeler kullanarak şekilde görüldüğü gibi şirin bir robot tasarlamak istiyorsanız BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 40 Comments

Güneş Yönünü Takip Eden Motor Devresi

proje yapalım
güneş yönünü takip eden devre

IC 1381, 2N 3904, 2N 3906 ve 4700 uf kondansatör kullanarak yapacağınız pratik ve kullanışlı bir Güneş Yönünü Takip Eden Motor Devresi için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 21 Comments

Küçük Uçak Yapımı

basit tasarım
uçak yapımı

Bir kaç basit malzeme kullanarak gerçekleştirebileceğiniz farklı ve eğlenceli bir projeyle daha karşınızdayız. Küçük Uçak Yapımı olarak daha önce sizlerle video anlatımlı bir paylaşım yapmıştım. Ancak videoda problem yaşandığı için resimli olarak anlatma gereği duydum. Projenin yapım aşamaları ve diğer ayrıntıları için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 152 Comments

Küçük Elektro Mekanik Böcek Robot Yapımı

basit robot yapalım
robot yapımı

Arkadaşlar sizlerde şekilde görüldüğü gibi hava akımlarının oluşturduğu titreşimden faydalanarak kendi gözlerinde bulunan LED diyotları yakıp-söndüren Küçük Elektro Mekanik Böcek.

Otomatımızdan yapmak istiyorsanız BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 72 Comments

220 Volt ile 20 Adet Led Çalıştırma

220V Led Çalıştırma
elektronik proje

20 adet beyaz ledi seri bağlayarak elde edilen devre. 

DİKKAT Yasal Uyarı: Devre yüksek voltaj ile çalışmaktadır dikkatli olunuz kondansatör bağlantılarına dikkat ediniz + – kutupları ters bağlarsanız yüksek voltajda büyük patlamalar olabilir devreyi çalıştırmadan önce Sigortalı Elektrik Hattı,koruyucu gözlük kullanınız. Projeyi gerçekleştirmek istiyorsanız BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 12 Comments

Lazer Silahı Yapımı

 

Ewet arkadaşlar yanlış duymadınız. Sizlere bu yazımızda lazer silahı nasıl yapılır onu göstereceğiz. (Yapacağımız lazer kesicinin gücü 245 mw.)

NOT: Yasal Uyarı: DİKKAT: Bildiğiniz gibi Lazer Silahları tehlikelidir. Hiçbir canlı nesneye tutulmamalıdır. Klasik lazer işaretçiler gibi kullanılmamalıdır (Sunumlar,evcil hayvanlar, çocuklar vb.). Bu proje sadece lazer silah sistemleri potansiyelini anlamak için sizlerle paylaşılmıştır. Projenin yapımı ve kullanımı sırasında meydana gelen hasar ve kazalardan kullanıcının kendisi sorumludur. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 133 Comments

Uzaktan Kumanda (IR) İle 220V Lamba Kontrol Projesi

uzaktan kumanda ile lamba kontrol devresi
uzaktan kumanda ile lamba kontrol devresi
Read More 5 Comments

Lazer Işıklı USB Lamba Yapımı

lazer

Elinde eski bilgisayar malzemesi veya kolayca bulabileceğiniz malzemelerle herkesin kolaylık ile yapacağı müthiş bir lazer lamba. Malzemeler:

  • Bir tane Bilgisayar fanı
  • 4 tane lazer ışık
  • 1 tane 2,5 lt pet şişe
  • usb bağlantılı bir kablo ve mükemmel Usb lambası sizindir :)

 Proje yapım videosunu indirmek için buyrun DEVAM EDELİM.

Read More 32 Comments

Vibrobot (titreşimli mini otomat) Yapımı

vibrobot

Basit ve küçük olduğu kadar eğlenceli bir mini otomat (şekilde görüldüğü gibi) uygulaması yapmak istiyorsanız buyrun DEVAM EDELİM.

Read More 116 Comments

Su Üzerinde Yürüyen Robot Yapımı

su robotu

Değerli ziyaretçiler sizde şekilde görüldüğü birkaç basit malzeme kullanarak su üzerinde yürüyen robot (Strider böceklerden etkilenerek yapılan) yapmak istiyorsanız buyrun DEVAM EDELİM.

Read More 61 Comments