Teknoloji ve Tasarım Dersi Kurgu Kuşağı Örnekleri

Pratik Tırnak Kesme Makası

kurgu kuşağı

Tırnak Keserken hijyen çok önemlidir.Bu yüzden etrafa sıçrayan tırnak çöpü çevremize rahatsızlık verir.Buna Artık Çözüm Var...Pratik Tırnak Kesma Makası...DEVAM EDELİM...

Read More 104 Comments

Söylediğini Yazan Ve Kaydeden Kalem

kurgu kuşağı

Söylediğini Yazan Ve Kaydeden Kalem, bu kalem söylediğinizi yazıyor ve kaydediyor...Öğrencilerin işine yarayacak gözüküyor :)....DEVAM EDELİM...

Read More 97 Comments

Çok Fonksiyonlu Yol Tabelası

kurgu kuşağı

Artık kaybolmak yok. Mahalle aralarında sokak sokak gideceğiniz adresi etrafınızdaki insanlara sormak yok. Gideceğiniz yönü gösteren, tarif eden, tarih ve saati gösteren çok fonksiyonlu tabela. DEVAM EDELİM...

Read More 48 Comments

Bedeni Isıtan Mont

kurgu kuşağı

Bedeni Isıtan Mont, Sıcak Havalarda serinletiyor, soğuk havalarda ısıtıyor.. Bedeni Isıtan Mont için DEVAM EDELİM...

Read More 31 Comments

Bilgi Yükleyici Şapka

kurgu kuşağı

Öğrenmek istediğiniz bilgileri kitaptan veya yazılı herhangi bir kaynaktan  beyninize aktarmaya (kopyalamaya) yarayan cihaz. Belki bugünkü teknoloji ile imkansız olabilir, kiminize saçma gelebilir ama gelişen teknoloji ile beraber ileride belki bu cihazlardan heryerde görebilirsiniz. DEVAM EDELİM.

Read More 62 Comments

Söylediğini Yazan Kalem

kurgu kuşağı

Öğrencilerimiz tarafından kurgu kuşağında gerçekleştirilen ilginç bir çaılşmayla daha karşınızdayız. Bu çalışma da kurgulanan kalem söylediklerinizi yazıyor.Yazmakla yetinmiyor söylediklerinizi kaydediyor ve sonra kayıt altına aldıklarınızı istediğiniz zaman yazıyor. DEVAM EDELİM.

Read More 39 Comments

Ayakkabı Bağcıklarını Bağlama Derdine Son

kurgu kuşağı

Bağcıklı ayakkabı giymekten hoşlanmam. Bunun sebebide ayakkabı bağcıklarını bağlarken zorlanmamdır. Sizde bu dertten muzdaripseniz bu çalışma tam size göre. Öğrencilerimiz tarafından kurgulanan bu ayakkabı üzerinde bulunan düğmeye basıldığında mıknatıslı özelliğe sahip iplikler kendiliğinden bağlanıyor. DEVAM EDELİM.

Read More 63 Comments

Organik Tarım Bulma Makinesi

kurgu kuşağı teknoloji ve tasarım dersi

Meyvelerin ve sebzelerin organik olduğunu merak mı ediyorsunuz? Bu icat tam size göre.Öğrencilerimiz tarafından geliştirilen bu cihaz sebze ve meyvelerin organik olup olmasığını kontrol ediyor.Sağlıklı beslenmek için önemli ama ORGANİK sebze ve meyveler yemek. DEVAM EDELİM.

Read More 45 Comments

Isıtıcılı Battaniye Şarjlı

kurgu kuşağı

Özellikle kış aylarında ısınmak için öğrencilerimiz tarafından kurgulanan bir çalışma. Aternatiflerinden farkı ise şarjlı olması.Yani evde battaniyeyi ısıtıp şarj ettikten sonra dışarıda çıkabiliyorsunuz. Ayrıntılar için buyrun DEVAM EDELİM.

Read More 23 Comments

Saç Şekillendirici

Özellikle bayanlar için kurgulanmış bir çalışma.Size düşen sadece kolutuğunuza oturup makineyi çalıştırmak.Cihaz saçlarınızı sizin istediğiniz şekilde biçimlendiriyor.

Read More 115 Comments

Akıllı Saat

kurgu kuşağı

Zamanı daha iyi ve verimli kullanmak için öğrencilerimiz tarafından kurgusu yapılan bir çalışma. Ses kaydı ile günlük çalışma programınıza göre saati programlıyorsunuz.Gün içerisinde yapacağınız işlerin zamanı geldiğinde sizi sesli olarak uyarıyor. Böylece unutma gibi problemler ortadan kalkıyor.

Ayrıntılar için burun DEVAM EDELİM.

Read More 179 Comments
Comments: 0