Kurgu Kuşağı Örnek Çalışmaları

Uzaktan Kumandalı Çanta

inovasyon kolay proje
kurgu kuşağı

Okula giderken kitap dolu ağır çantaları taşımaktan şikayetçi olan öğrencimizin gerçekleştirmiş olduğu bir çalışma. Kumanda yardımıyla kontrol edilen çanta sağa ve sola dönebiliyor. Karanlık ortamlarda kullanmak için çantanın ön tarafında lamaba da bulunmaktadır. Çalışmanın ayrıntıları için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 173 Comments

Akıllı Kumbara

basit projeler

Kumbaramızın içinde kaç lira olduğunu hep merek ederiz. Hatta bazen tek kullanımlık kumbaralar olur. Sırf içindeki para miktarını örenmek için güzelim kumbarayı parçalarız. Bu probleme çözüm yolu bulmak için öğrencimiz tarafından geliştirilen bu çalışma sayesinde GÜZELİM kumbaralarınızı parçalamak veya sürekli biriken paralarınızı tekrar saymak zorunda kalmayacaksınız. Nasıl mı? Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM. 

Read More 310 Comments

Hayatımızı Kolaylaştıran Dolap

teknoloji ve tasarım dersi

İnsanlar genelde sabah uyandıklarında giyinmekte ve eşyalarını toparlamakta zorlanırlar. Kurgulanan bu çalışma sayesinde artık bu zorluklarla karşılaşmıyacaksınız. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 81 Comments

Sıcakca Tencere

teknoloji ve tasarım

Sıcakça tencere adında anlaşılacağı üzere yemeklerin sürekli olarak sıcak kalmasını sağlayacak bir proje. Tenceremiz ısıtma işlemini pil yardımıyla sağladığı için elektrik problemi yok. Ayrıntılar için  BUYRUN DEVAM EDELİM

Read More 33 Comments

Gürültü Yutan Makine

kurgu kuşağı

İşte size farklı bir çalışma "Gürültü Yutan Makine". Artık ders çalışırken,dinlenirken vb. durumlarda sizleri rahatsız eden küçük ama gıcık gürültülerden kurtulmak için öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilen bir proje daha. Makine sayesinde istemediğiniz gürültülerden kurtulmakla kalmayacaksınız gürültüler hoş kokulara dönüşecek. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 93 Comments

Ders Programını Unutmayan Çanta

kurgu kuşağı

Sabah okula giderken ders programınızı unutuyor veya karıştırıyorsanız bu çalışma tam size göre. Çantanın fermuarını açtığınız zaman karşınıza günlük ders programınızı gösteren ekran çıkıyor. Ders programı değiştiğinde ise ayarlama düğmesi sayesinde yeni programınızı ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıntılar için buyrun DEVAM EDELİM.

Read More 51 Comments

Uyandıran Yatak

kurgu kuşağı

Saatinizin  alarmını kurup yattıktan sonra sabah kalkmanızı sağlamak için kurgulanan bir yatak çalışması. Saat çaldığı zaman kalkamazsanız ilk olarak yatak titriyor, buna rağmen kalkmazsanız bu sefer yüzünüze su dökülüyor. Yatak ıslandığı içinde ayrı bir sistem sayesinde yatağın kuruması sağlanıyor. Ayrıntılar için buyrun DEVAM EDELİM.

Read More 154 Comments

Esnek Bariyer

kurgu kuşağı

Trafik kazaları sonucunda yaralanmaların çoğu bariyerlere çarpma sonucunda oluşmaktadır. Geliştirilen bu bariyerler sayesinde bu problemin çözüm yolu bulunmaya çalışılmıştır. Bariyerler sert lastik plastik (termoset plastik) denen malzeme kullanarak yapılacaktır. Ayrıntılar için buyrun DEVAM EDELİM.

Read More 74 Comments

Düşündüğünü Yazan Kalem

kurgu kuşağı

Kurgusu yapılan bu çalışma sayesinde düşündüklerinizi tahtaya veya deftere yazabileceksiniz. Ayrıntılar için buyrun DEVAM EDELİM.

Read More 56 Comments

Kurgu Kuşağı Örnek Projeleri (2007-2008)

ne-nasil.net
Read More 66 Comments
Comments: 0