PIC16F84 Yapısı ve Temel Bilgileri

ne-nasil.net

PIC16F84 Komutları

PIC16F84'ün 35 komutu bulunur. Bu komutlar ve açiklamalari asagidaki tabloda görülmektedir.Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 1 Comments

PIC16F84 Deneme Devresi

Asagidaki devre PIC16F84 mikrodenetleyici deneme devresidir. PIC16F84 hafiza bilgisi PIC yükleme devresi ve IC-Prog programi ile okunabilir. EEPROM hafiza adresindeki bilgiyi ayrica PIC deneme devresi ile okumakta mümkündür

        Devrede butonlar PIC16F84’ün A portuna, LED’ler ise B portuna baglidir. Devrede osilatör olarak 4MHz’lik kristal osilatör kullanilmistir. Dolayisiyla program yazimi veya yüklenmesi asamasinda konfigürasyon bilgisi olarak kristal osilatör seçilmelidir. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 0 Comments

PIC16F84 Yükleme Devresi

        Asagidaki devre ile PIC16F84 mikrodenetleyiciyi okuma veya yazma islemi yapilabilir.  PIC, bilgisayarin COM portu üzerinden seri konnektör araciligiyla programlanir. Devre +5V’luk besleme gerilimini seri konnektör araciligiyla direkt COM port üzerinden aldigindan harici bir beslemeye gerek yoktur. Devre için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 2 Comments

PIC 16F84 Yapısı

pic yapısı
PIC

PIC16F84 mikrodenetleyicisi, Microchip firmasi tarafindan üretilen, benzerlerine göre uygun fiyat, kolay programlanma ve donanim açisindan üstün özelliklere sahip bir entegredir. Içerisine yazilan program enerji kesilse dahi silinmez. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 0 Comments