PIC Örnek Programları

ne-nasil.net

PIC 16F84 Komut Örnekleri 5

PIC16F84
pic uygulamaları

 A portunun 0.bitine bagli butona basildiginda B portunun 0. bitine bagli LED’i yakan, 1.bitine bagli butona basildiginda ayni LED’i söndüren program. Ayrıntılar için BUYRUN devam edelim.

Read More 1 Comments

pic program örneği

pic16f84
PIC16F84

A portunun 0.bitine bağlı butona basıldığında B portunun 0. bitine bağlı LED’i, 1.bitine bağlı butona basıldığında 1.bitine bağlı LED’i yakan program. Ayrıntılar için BUYRUN devam edelim.

Read More 0 Comments

PIC16F84 Örnek Program 3

pic uygulamları
pic16f84 örnekleri

A portunun 1. bitine bağlı butona basıldığında B portunun tüm bitlerine bağlı LED’leri yakan program. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 0 Comments

PIC16F84 Örnek Program 2

PIC16F84
pic16f84

A portunun 1. bitine bağlı butona basıldığında B portunun 1. bitindeki LED’i yakan ve yanık kalmasını sağlayan program yazılım ve akış diyagramı için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 0 Comments

A Portunun ilk Butonuna Basıldığında B Portunun ilk LED’ini Yakan Program

pic uygulamaları
pic

Program 1’de PORTA’nin ilk butonuna basildiginda PORTB’nin ilk bitine bagli LED’i yakmaktadir. Buton birakildiginda ise LED sönmektedir. PIC16F84’ün tüm girisleri pull-up oldugundan butona basildiginda PORTA’nin 0. biti “0” bilgisini alir. Buton kontrollü programlarda buton basili veya degil iken çikis kontrolü tamamen program araciligiyla yapilir.

 

  Program hakkinda açiklamalar yapmak amaciyla her bir komut satiri numaralandirilmistir. Program yazimi esnasinda numaralandirma gerekmez. Komutlar arasi bosluk “Space – Bosluk” veya “TAB” tusu ile verilebilir. Ancak komutlarin daha anlasilir ve düzenli olmasi için TAB tusu kullanmak avantaj saglar. Ayrica komutlarin büyük veya küçük harf yazilma zorunlulugu da yoktur.

 

Read More 0 Comments