Kolay Proje Örnekleri

ne-nasil.net

Teleskop Yapımı

basit teleskop yapımı
teleskop yapımı

Evde birkaç basit malzeme kullanarak basit bir teleskop yapmak istiyorsanız BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 80 Comments

Mısır Patlatma Makinesi

mısır patlatma makinesi

Patlamış mısır yemeyi çok severiz ama yapması erkeklere göre zor. İşte size mısır patlatma makinesi, maaliyetsiz herkesin yapabileceği bir makine. Kutu kola, soda vb. teneke kutuları kullanarak yapılabilecek çok basit bir mısır patlatma makinesi. Proje yapımı için burun DEVAM EDELİM.

Read More 378 Comments

Lazer Işıklı USB Lamba Yapımı

lazer

Elinde eski bilgisayar malzemesi veya kolayca bulabileceğiniz malzemelerle herkesin kolaylık ile yapacağı müthiş bir lazer lamba. Malzemeler:

  • Bir tane Bilgisayar fanı
  • 4 tane lazer ışık
  • 1 tane 2,5 lt pet şişe
  • usb bağlantılı bir kablo ve mükemmel Usb lambası sizindir :)

 Proje yapım videosunu indirmek için buyrun DEVAM EDELİM.

Read More 32 Comments

Çok Amaçlı Elbise Askılığı

Küçük eşyalarınızı (banyo havlusu,çorap,iç çamaşırı,eldiven,şapka vb.) kurutmak için gerçekleştirilmiş bir çalışma. Katlanabilir özelliği sayesinde seyahat ederken de kullanabilirsiniz. Projenin yapımı için buyrun DEVAM EDELİM.

Read More 451 Comments

Homopolar Motor Yapımı

Proje Yapalım

 Mıknatıs, bakır tel ve pil kullanılarak şekilde görüldüğü gibi basit bir motor (Homopolar motor) yapmak istiyorsanız, aşağıdaki videoyu seyretmeniz yeterli olacaktır. Video için BUYRUN DEVAM EDELİM.

Read More 223 Comments

Üflemeli Boya (AirBrush) Fırçası

boya fırçası

Sprey şişelerin kafasında bulunan su fışkırtıcı düzenekten ve ince serum borularından faydalanarak şekilde görüldüğü gibi üflemeli boya fırçası yapmak istiyorsanız buyrun DEVAM EDELİM.

Read More 113 Comments

Plastik Bardaktan Avize Yapımı

düzen kuşağı

Plastik bardak ve renkli ampül kullanarak şekilde görüldüğü gibi bir avize yapmak istiyorsanız buyrun DEVAM EDELİM.

Read More 315 Comments

Basit ve İlginç Projeler

basit ve ilginç projeler

Boş bir CD kutusundan neler yapılabileceğini tahmin edebilirmisiniz. Peçetelik, masa lambası, saklama kabı ve makara. Peki bunlar nasıl yapılacak diyorsanız buyrun  DEVAM EDELİM.

Read More 380 Comments

Eski Kitaplardan Gece Lambası Yapımı

teknoloji ve tasarım

Eski kitaplarınızı değerlendirmek istiyorsanız bu çalışma tam size göre.  Eski kitap ve ampül kullanarak resimde görüldüğü gibi bir gece lambası yapmak istiyorsanız DEVAM EDELİM.

Read More 273 Comments

USB Lamba Yapımı

ilginç icatlar

Karanlık ortamda bilgisayar başında çalışmak zorunda kaldığınız zaman klavye tuşlarını görmekte zorluk çekersiniz. Veya bilgisayar kullandığınız ortamda ışığı yaktığınız zaman birileri rahatsız oluyorsa bu proje tam size göre. Daha önceki projelerimizde kullandığımız bilgisayar USB çıkışından faydalanılarak gerçekleştireceğimiz bir çalışma. Buyrun YAPMAYA BAŞLIYALIM.

Read More 103 Comments