Teknoloji ve Tasarım Dersi 8. Sınıf Ünite Konuları

ne-nasil.net

Wed

02

Sep

2015

8. Sınıf Teknoloji ve Tasarımın Doğası

Teknoloji ve Tasarımın Doğası

Bu ünitede değişime olan istek, yeniliğe açıklık, inovasyon türleri, özgün ve yaratıcı fikirlerin kullanım hakları, koruma yöntemleri, çeşitleri, fikirlerin patent belgesi, faydalı model belgesi, marka tescili, endüstriyel tasarım tescili ile korunmasının teknolojik ilerlemeye katkısı konularının öğretilmesi amaçlanmıştır. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

 

Read More 0 Comments

Wed

02

Sep

2015

8. Sınıf İnsan ve Yapılı Çevre

İnsan ve Yapılı Çevre

Bu ünitede öğrencilerin tasarım fikrini ifade edecek görsel sunum, mizanpaj (sayfanın düzenlenmesi) ve kompozisyonlar üretmesi amaçlanmaktadır.Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

 

Read More 1 Comments

Wed

02

Sep

2015

8. Sınıf Yaşam ve Teknoloji

Yaşam ve Teknoloji

Bu ünitede öğrencilerin 3 boyutlu tasarım bilgisi ve akıllı ürünleri öğrenmeleri amaçlanmaktadır. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

 

Read More 0 Comments

Wed

02

Sep

2015

8. Sınıf İhtiyaç ve Yaratıclık

İhtiyaç ve Yaratıcılık

Bu ünitede öğrencilerin kara, su, hava ve uzay ulaşım teknolojileri ile ilgili bilgi sahibi olmaları amaçlanmıştır. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

 

Read More 0 Comments

Wed

02

Sep

2015

8. Sınıf Tasarım ve Teknolojik Çözüm

Bunu Ben Yaptım

Bu ünitede öğrencilerin program boyunca öğrendikleri teknoloji ve tasarım ile ilgili elde ettikleri kazanımları kullanarak yıl boyunca geliştirdikleri çeşitli çalışmaları sergilemeleri amaçlanmaktadır. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

 

Read More 0 Comments