Teknoloji ve Tasarım Dersi 7. Sınıf Ünite Konuları

ne-nasil.net

Tue

01

Sep

2015

7. Sınıf Teknoloji ve Tasarımın Doğası

Teknoloji ve Tasarımın Doğası

Bu ünitede öğrencilerin teknoloji ve tasarım kavramlarını ve bu kavramlar arasındaki ilişkiyi öğrenmeleri ayrıca günlük yaşamda karşılaştıkları sorunların çözümlerinde kullanmaları amaçlanmıştır. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.


Read More 0 Comments

Tue

01

Sep

2015

7. Sınıf İnsan ve Yapılı Çevre

İnsan ve Yapılı Çevre

Bu ünitede mimari tasarım eyleminin, barınma ihtiyacıyla başlayan bir işlevsel mekânlar yaratma süreci olduğunun öğrenilmesi ve çevresindeki farklı işlevsel yapılarla ilgili farkındalık oluşturması amaçlanır. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

 

Read More 0 Comments

Wed

02

Sep

2015

7. Sınıf Yaşam ve Teknoloji

Yaşam ve Teknoloji

Bu ünitede  öğrencilerin bilgisayar destekli tasarım bilgisi ve süreçlerini öğrenmeleri amaçlanmıştır. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

 

Read More 0 Comments

Wed

02

Sep

2015

7. Sınıf İhtiyaç ve Yaratıclık

İhtiyaç ve Yaratıcılık

Bu ünitede öğrencilerin su, rüzgâr ve güneş gibi doğal kaynakları kullanarak temiz ve sürdürülebilir  enerji elde etme teknolojilerini öğrenmeleri ve bir ürün tasarlamaları amaçlanmaktadır. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

 

Read More 0 Comments

Wed

02

Sep

2015

7. Sınıf Tasarım ve Teknolojik Çözüm

Bunu Ben Yaptım

Bu ünitede öğrencilerin program boyunca öğrendikleri teknoloji ve tasarım ile ilgili elde ettikleri kazanımları kullanarak yıl boyunca geliştirdikleri çeşitli çalışmaları sergilemeleri amaçlanmaktadır. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

 

Read More 0 Comments