IŞIĞIN SESİ (Haber/Tarık Eregan)

teknoloji şenliği

Haber/Tarık Eregan

Pendik Prof.Dr. Erol Güngör İlköğretim Okulu başarıdan başarıya koşuyor. “Bu Benim Eserim” proje yarışmasında 2500 proje arasından hazırladıkları 'Mini Örümcek Robot' projelerinin; Marmara bölgesini Ankara’da temsil edecek proje olarak seçilmesinin ardından, bir şenlikle yaptıkları çalışmaları sergiliyor.

1. Teknoloji ve Resim Şenliği adı altında teknoloji ve tasarım derslerinde yapılan projelerle resim derslerinde yapılan çalışmalar 9 Mayıs 2007 günü Pendik Kaymakamı M.Haluk Saygı ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gök ve davetlilerin katılımıyla sergilendi

Yapılan konuşmalarda proje yapımının öğrencileri hayata hazırladığı belirtildi. Bu projeleri üreten öğrencilerin geleceğin mucitleri olduğu kaydedildi. Resim öğretmeni Canan Aksoy tarafından resimlenen okul duvarlarını inceleyen Pendik Kaymakamı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü öğrencilerin güzel sanatlara yönlendirilmesinin önemi üzerinde durdu.

Kaymakam ve İlçe Milli Eğitim Müdürü yapılan projelerle tek tek ilgilenerek, öğrencilerden bilgi aldı.

Resim, kompozisyon ve proje yarışmalarında derece alan öğrencilere başarı belgesi ve ödüller verildi.

Verilen kokteylin ardından davetliler ve öğrenciler gitar dinletisiyle coştular. Tören Prof.Dr.Erol Güngör İlköğretim Okulu Halk Oyunları ekiplerinin sergilediği gösterilerle sona erdi.

Teknoloji ve tasarım öğretmeni ile resim öğretmeni Canan AKSOY’u ve okul yönetimini başarılı çalışmalarından dolayı kutluyor, başarılarının diğer öğretmenlere örnek olmasını diliyoruz. http://www.isiginsesi.com/habergoster.asp?id=645

Şenlikden Resimler

Write a comment

Comments: 0