Kurgu Kuşağı Örnek Çalışmaları

ne-nasil.net

Sal

16

Haz

2009

Akıllı Uçlu Kalem

basit proje ve icatlar

Evet arkadaşlar şimdi sizi kalemliğinizde bir sürü renkli kalem ve silgi taşımaktan kurtaracak bir proje ile tanıştıracağız. Geliştirilen bu proje sayesinde BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 144 Yorum

Sal

16

Haz

2009

Uçan Gemi

kurgu kuşağı

İşte sizlere farklı bir çalışma daha.. Korsanların elinden kurtulmak, fırtınalı havalarda lodosa yaklanan gemılerın batmasını engellemek için kurgulanan bir çalışma.. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 129 Yorum

Sal

16

Haz

2009

Alarmlı Su

teknoloji ve tasarım

Küresel ısınmanın etkisiyle son zamanlarda artış gösteren Su Problemine çözüm yolu bulmak için kurgulanmış bir çalışma. Bilindiği  üzere belediyeler son senelerde evlerde kullandığımız sudan tasarruf sağlamak için çeşitli önlemler almakta. Bu proje de AYRINTILAR İÇİN BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 144 Yorum

Sal

16

Haz

2009

Hamarat Çaydanlık

kurgu kuşağı

Hamarat Çaydanlık gerçektende hamaratmş.. Şarj edilebilir özelliği sayesinde çaydanlık kendini temizliyo,renk değiştiriyor,çay demliyor ve isterseniz kahvede yapabiliyor. Ev hanımların işlerini kolaylaştıracak bir proje. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 85 Yorum

Çrş

10

Haz

2009

Isınan Ayakkabı

icat buluş proje

Ewet arkadaşlar bildiğiniz gibi soğuk havalarda ayaklarımız en çok üşüyen uvzumuz ayaklarımızdır. Kurgulanan bu proje sayesinde klışın soğuk havalarında ayaklarımız sıcacık olacak. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM. 

devamı 159 Yorum

Çrş

10

Haz

2009

Her Yöne Tarayan Tarak

kurgu kuşağı

Ewet bayanlar mucizevi bu tarak sayesinde artık kufaöre gidip saatlerce beklemek yok. Çünkü tasarlanan bu çalışma sayesinde saçlarınıza; fön çekebiliyorsunuz,dalgalı yapabiliyorsonuz, saçlarınızı kabartabiliyorsunuz vb. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 136 Yorum

Çrş

10

Haz

2009

Hamarat Eller

kurgu kuşağı

Teknoloji tasarım dersi kurgu kuşağında yapılan bu çalışma: Sabah erken kalkıp üstünü başını bulup giyinmekte zorluk çeken insanlar için kurgulanmış. Kim bilir belki ilerde bu gibi çalışmaları günlük hayatta kullanıyor olabiliriz. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 76 Yorum

Çrş

10

Haz

2009

Yeni Nesil Temizlik Cihazı

Kurgulanan bu çalışma sayesinde evleri temizlemek artık çok kolay. Proje sayesinde bulunduğunuz ortamın havasını ve yeri uzaktan kumanda yardımıyla rahatça hijyenik hale getirebiliyorsunuz. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 83 Yorum

Çrş

10

Haz

2009

Ders Anlatan Tahta

kurgu kuşağı

Kurgu Kuşağı teknoloji ve tasarım dersinde: Öğretmenlerin yerine ders anlatan bir tahta kurgulandı. Geliştirilen bu tahta sayesinde Fen,matematik,türkçe vb. dersleri tahta kendisi anlatacak. Diğer bir özelliği ise matematik ve fen sorularının çözümünü yapacak. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 124 Yorum

Çrş

10

Haz

2009

Su Tasarruf Sistemi

kurgu kuşağı

Teknoloji tasarım dersi kurgu kuşağında: Evlerde günlük kişisel temizlik için kullandığımız suyu arıtarak balkon,merdiven vb. yerlerin temizliğinde kullanmak için geliştirilen bu projeyi biz yaptık çalıştırdık. Bizim yaptığımız proje için BURAYA bu proejnin ayrıntıları için buraya tıklayınız.

devamı 40 Yorum