İlginç İcatlar ve Buluşlar

Tüm robot oyuncak fırsatları için tıklayın !

ne-nasil.net

Sal

21

Ara

2010

Kitap Okuma Lambası

Robotic LED
kitap okuma lambası

Kitap okuma lambası (Robotic LED) karanlık ortamlarda, yatakta, seyahatta veya başkalarını rahatsız etmek istemediğimiz her yerde kullanabileceğiniz şık, ergonomik ve verimli bir kullanım sunan üründür. Tanıtım videosu ve diğer ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 87 Yorum

Sal

21

Ara

2010

Şişirilebilir Laptop Yastığı (Laptop Lilo)

şişirilebilir laptop desteği
farklı tasarım

Electro Joe olarak da adlandırılan Şişirilebilir Laptop Yastığı (Laptop  Lilo); PVC olarak üretilen (kaymaz) tasarım sayesinde diz üstü bilgisayarlarınızı günlük kullanım alanları içerisinde (kanepe,yatak,minder vb.) dizlerinizin üzerinde rahat ve ergonomik bir şekilde kullanabileceksiniz.

İki dakika gibi kısa bir süre içerisinde şişebilen ürün sayesinde 17 inch'e kadar büyüklükteki laptoplarınızı dizinizin üstünde sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Laptop lilo üzerindeki hava kanalları sayesinde bilgisayarın yaymış olduğu ısıyı (yaklaşık 40 derece) bilgisayarınızdan ve dizlerinizden uzak tutmak için tasarlanmış.

Tasarımın videosu için BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 36 Yorum

Pzt

31

May

2010

Hem Ayakkabı Hem Terlik

farklı tasarım
hem ayakkabı hem terlik

Spor salonunda spor yaparken spor ayakkabı giyeriz işimiz bittikten sonra duş almaya geçerken terlik giymemiz gerekir buda valizimiz de büyük bir hacim kaplamaktadır. Ayrıntılar ve diğer ürün örnekler için BUYRUN DEVAM EDELİM

devamı 200 Yorum

Sal

27

Nis

2010

Karışım Yapabilen Şapka

içecekli şapka
Drinking Hat

Karışım yapabilen bu şapka sayesinde ellerinizi kullanmadan kamış yardımıyla karışımların tadını çıkararak içebilirsiniz. Şapkanın kenarlarına iki standart teneke sığmaktadır. Şapka üzerinde bulunan kamış ve hortum sayesinde karışımları tüketiyorsunuz. Kamışların kilit fonksiyonunu kullanarak sıvı akışını engellemiş olursunuz. Bütün bu özellikleri ile rahat bir kullanım sunan inovasyon harikası bu ürün sayesinde elleri olmayan engelli vatandaşlarımız ve beslenme ihtiyaçlarını başkalarının yardımıyla gerçekleştiren kişiler içinde faydalı bir ürün konsepti oluşturmaktadır. Ayrıntılar ve diğer resimler için BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 109 Yorum

Çrş

21

Nis

2010

Fonksiyonel Bulaşıklık

teknoloji tasarım
bulaşıklık

Modern bir görünüme ve çok farklı fonksiyonel özelliklere sahip bir bulaşıklık.Uzun bardaklarınızı koyabileceğiniz, tabakları uzun ve eğimli çubukları sayesinde sağlam bir şekilde yerleştirebileceğiniz farklı bir tasarım.

Katlanabilir özelliği sayesinde az yer kaplayan ve bulaşıkların suyunu akıtmak için özel bir tasarıma sahip. Diğer resimler için BUYRUN DEVAM EDELİM. 

devamı 76 Yorum

Cum

19

Mar

2010

USB Isıtıcı ve Çoğaltıcı

usb hub
usb ısıtıcı

Bilgisayar başında oyun oynarken veya çalışırken çayınız ve kahveniz artık üşümeyecek. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 37 Yorum

Paz

14

Mar

2010

Yüzük Notluk (Memoring)

notluk
memoring

Yapacağınız işleri unutuyor musunuz? Unutmak istemiyorsanız BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 133 Yorum

Paz

14

Mar

2010

Mini USB Fan

mini usb fan
usb fan

Özellikle sıcak havalarda seyahat ederken serinlemek için kullanabileceğiniz farklı bir tasarım. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 15 Yorum

Çrş

11

Mar

2009

Yapay Zekalı Akıllı Klozet

klozet

Geliştirilen bu icat sayesinde tuvalet kağıtları tarih olacak gibi gözüküyor.Özelliklerine bakacak olursak. DEVAM EDELİM..

 

devamı 77 Yorum

Sal

10

Mar

2009

Isıtıcılı Ayakkabı Şarj Edielbilir

icat

Kış günlerinde ayaklarınızı sıcak tutmak için geliştirilmiş bir proje. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 51 Yorum

Sal

03

Mar

2009

İlginç Tasarımlar (İnovasyon Ürünleri)-2

devamı 39 Yorum

Sal

24

Şub

2009

İlginç Tasarımlar (İnovasyon Ürünleri)

devamı 20 Yorum

Sal

24

Şub

2009

Muz Bunker

ilginç tasarımlar yapım kuşağı

Akıllıca tasarlanmış olan bu muz taşıyıcısı ile artık rahatlıkla çantanızda muz taşıyabilirsiniz.

devamı 29 Yorum

Prş

04

Ara

2008

Klavyeli Kalem

klavyeli kalem
klavyeli kalem

62$ değerinde olan bu kalemin üzerinde bir Q klavyedeki gibi dizilmiş bütün harfler var. Tabi ki siz de bu tuşlara bastıkça kalemin yazmasını beklersiniz. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 112 Yorum

Prş

27

Kas

2008

Uyku Bileziği

bilezik
bileklik

Uyku problemi çekenler için geliştirilmiş olan bileziği yatmadan yarım saat önce bileğinize takmanız yeterli olacaktır.Kişi uyumaya çalışırken bilekteki uyku ile ilgili olan noktalara akapunktur tarzı uyarılar göndererek kişinin uyumasını kolaylaştırıyor. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 68 Yorum

Çrş

26

Kas

2008

Yürümeye Yardımcı Robot

Otomobil ve motorsiklet gibi tekerlekli taşıtlarıyla ünlü olan Honda, insanların kendi ayakları üzerinde hareket ederken de rahat olmaları için büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor. Firmanın duyurusunu yaptığı Yürüyüş Asistanı, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastalarının iyileşme sürecini hızlandırırken, ayak üstünde çalışmak zorunda olan insanların verimliliğini de arttırmayı amaçlıyor.

Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 10 Yorum

Çrş

26

Kas

2008

Enerji Üretici Kahve Bardağı

fincan
bardak

Bu kahve bardağına benzeyen cihaz aslında bir enerji üreteci. Kablosunun ucundaki giriş kısmını arabanızın çakmak girişine taktıktan sonra ısı enerjisini elektrik enerjisine çevirmeye başlayan cihaz sayesinde arabanızdayken her türlü cihazınızı şarj edebileceksiniz.

devamı 12 Yorum

Çrş

26

Kas

2008

Rüzgar Enerjisinden Elektrik Elde Etmek

rüzgar enerjisi
Rüzgar enerjisi

İşte bireysel temiz enerji ürünlerinin en yenisi. Tahmin edebileceğiniz gibi bu ürün sayesinde mp3 playerlarınızı rüzgar sayesinde şarj edebilirsiniz. Tabi rüzgarsız bir ortamda kalırsanız elinizde bu cihazla koşmak zorunda kalabilirsiniz.

 

devamı 14 Yorum

Prş

20

Kas

2008

Hesap Yapan Çatal

çatal
çatal

Bu gördüğünüz çatalın sapı oldukça özel bir teknolojik cihaz. Örneğin çatal yemeğe takılıyken besinin içindeki yağ, şeker ve protein değerlerini hesaplarken bıçak takılıyken kesilen gıdanın ısının yenmeye uygun olup olmadığını ölçüyor. Kaşık ise besinin ağırlığını ölçerek o gün aldığınız kiloların hesaplanmasında yardımcı oluyor.

devamı 116 Yorum

Prş

20

Kas

2008

Uzaktan Kumandalı Havai Fişekler

fişek
fişek

Her yıl onlarca gencin eğlence amaçlı kullandığı patlayıcılardan yaralanması neticesinde tasarlandığını tahmin ettiğim kullanışlı bir ürün. Aslında ilk gördüğümde "neden şimdiye kadar düşünülememiş acaba" diye de düşündüm. Ancak yine de bu ürünün ve havai fişeklerin Türkiye'de kullanmanın yasal olup olmadığını bilemiyoruz. Sanırım özel izinle atılabiliyor ancak

devamı 11 Yorum

Çrş

19

Kas

2008

Paramatik

paramatik
paramatik

Sizde mi bozuk paralarda şikayetçisiniz?

Artık dert değil paramatik her zaman yanınızda.

Çanta da bozuk para arama derdine son veriyor.

Hem anahtarlık olarak kullanın hem de bozuk para saklamak için

"YTL" ye özel olarak dizayn edilmiştir

devamı

Sal

11

Kas

2008

Kanguru Bacak (Powerbocking)

projump
projump

 

 

 

 

 

 

 

1-1.5 metre havaya zıplanması ve saatteki hızının 32 km olması giyildiğinde bacaklarınızı hayvani bir görünüme büründürdüğü için diğer ismi kanguru bacak . Buluşun mucidi Alman Alexander Böck ve buluşa ilk başlarda mucidinin adını andıran, PowerBocks ismi verilmiş. Ayrıca ürünün isimlerinden bir diğeri de Powerbocking. Devamı için tıklayınız.

devamı

Paz

09

Kas

2008

Kurabiye Fincanı

fincan
fincan

Çayınızı veya kahvenizi yudumlarken kurabiyenizi de artık rahatça yanınızda taşıyabilirsiniz

devamı 194 Yorum

Paz

09

Kas

2008

Elektrik Şoklu Ceket

ceket
ceket

Bayanları saldırılardan korumak için tasarlanmış bir ceket. Elin altındaki kumandayla yönetilen bu ceket, kendisini tutana elektrik şoku veriyor.

devamı 15 Yorum

Paz

09

Kas

2008

İnce Monitor

monitor
monitor

Televizyonlar, cep telefonları ve diğer teknoloji cihazları için en ince ekran üretme yarışında  geliştirdiği kağıt gibi ince ve görüntünün gösterildiği anda bile bükülebilen ekranla Sony firması öne geçti. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM. 

devamı 11 Yorum

Paz

21

Eyl

2008

Elektrik Üreten Perdeler

Amerikada bilim adamları, çok özel bir kumaş sayesinde güneş perdelerinden elektrik üretmeyi başardılar. Ayrıntılar için BUYURUN DEVAM EDELİM.

 

devamı 6 Yorum

Cts

20

Eyl

2008

Uçan Araba

uçan araba
uçan araba

Kurgu kuşağında öğrencilerimizin en çok hayalini kurduğu "uçan araba" projesi en sonunda gerçek oldu.

Amerikan terrafugia şirketi tarafından geliştirilen 'transition' adlı uçan araba 2009 yılında yollara çıkacak. Ayrıntılar ve video için BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 29 Yorum

Cts

10

May

2008

Dokunmatik Kol Saati

İşte size bir teknolojik saat. Saatin özelliği üzerindeki küçük renkli noktaya dokunulduğunda dijital saate dönüşmesidir. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 40 Yorum

Paz

04

May

2008

Kendini Temizleyen Kumaş

Avustralyalı ve Hong Konglu bir grup araştırmacı sayesinde çamaşır günleriniz kabus olmaktan çıkıyor. Çünkü giysiler artık kendi kendilerini temizleyecekler. Biraz güneşe çıkmak yeterli.

Kumaşlara kendi kendilerini temizleme becerisi, dokundukları iplikleri titanyum dioksit nanokristalleriyle (metrenin milyarda biri ölçe¤indeki kristaller) kaplayarak kazandırılıyor.

Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 31 Yorum

Paz

04

May

2008

USB üzerinden şarj edilebilen Pil

Günlük kullandığımız AAs formatındaki şarj edilebilir pili düşünün ve bunun bittiğinde kapağını açıp USB port üzerinden şarj edilebildiğini hayal edin. USB cihazlar ilk çıktıkları günden beri hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyorlar. Bunu farkeden firmalar USB üzerinden şarj edilebilen çeşitli boyutlarda bataryalar geliştiriyor. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 8 Yorum

Cum

02

May

2008

Efsane Robot R2D2

Yıldız Savaşları serisinin efsanevi robotu R2D2 artık bizimle birlikte yaşayacak. DVD, video, resim ve müzik oynatabilen ve projektör olarak görüntüyü duvara yansıtabilen ürün, yine filmden esinlenerek oluşturulan gemi biçimindeki uzaktan kumandayla yönetilebiliyor. Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

devamı 7 Yorum