Tue

21

Feb

2012

Yormayan Yol

yormayan yol
proje yapalım

Trafik kazalarının sebebi biz insanlarız. Daha fazla hayat kaybetmeden bu duruma son vermemizi hem yakıt hemde zaman tasarrufu yapmamızı sağlayan bu projeyi gelin beraber yapalım.

ne-nasil.net
teknoloji ve tasarım dersi projeleri
yormayan yol projesi

Proje Konusu :

Karayollarının özellikle belli dönüm noktalarına : farklı şehirlerin geçiş mevkiinde bulunan yollara ve uzun yoldan gelen sürücülerin tüm sürücülerin çoğunluğunu oluşturduğu yollara yürüyen yollar inşa edilerek sürücü dikkatsizliklerinden ortaya çıkan kazaları ortadan kaldırmak hem yakıt hemde zaman tasarrufu sağlamak.

 

Projenin Amacı :

Basit makine sistemi kullanılarak günlük yaşamda insan hayatında risk oluşturan durumları en aza indirmek,zaman ve yakıt tasarrufu yapmak.

 

Proje Özeti :

Trafikte sürekli meydana gelen trafik kazalarının nasıl engellenebileceği ve her geçen gün daha pahalı olmaya başlayan benzinden tasarrufun nasıl sağlanabileceği düşünülürken proje sahibi öğrenciler tarafından trafikteki sorumlulukları insanlardan alıp makinelere verilebileceği ve bu sayede insan hatalarına dayalı kazaların engellenebileceği düşünülmüş bu proje ortaya çıkmıştır.Şehirler arası otobana benzeyen karayolları yapılacak,uzun yola giden araç sahipleri araçlarını belirli bir giriş noktalarından bu yollara çıkartıp kendileri istirahat edebilecek,yakıt tasarrufu sağlanabilecek ve zamandan tasarruf yapılacaktır. 

 

Okul Bilgileri :

Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulu

 

Öğrenci Bilgileri :

Jirda Can Sağnıç

Berat Dak

  

Write a comment

Comments: 28
  • #1

    çili (Thursday, 23 February 2012 06:14)

    sssssssüperrrr


  • #2

    ada (Sunday, 26 February 2012 13:12)

    bnce çk güzel

  • #3

    sadık (Sunday, 26 February 2012 14:55)

    malzemeler ne acaba

  • #4

    halil şanlı (Saturday, 03 March 2012 10:28)

    bence basit pir proje 50 cm kumaş,dc motor,pil ve tahtayla halledilebilir bir proje kadircan ateşe salamlar

  • #5

    .s (Sunday, 04 March 2012 18:40)

    malzemeler bunlarmı şimdi ama dc ney onu anlamadım

  • #6

    efe (Monday, 05 March 2012 15:56)

    ben çok mantıksız çünkü yürüyen merdivenler yollarda daha çok kazalara yol açabilirir.

  • #7

    selo (Monday, 05 March 2012 17:42)

    güzel ama çok masraf çıkar!!!

  • #8

    furkan (Tuesday, 06 March 2012 11:38)

    ÇOK GÜZEL OLMUŞ AMA MALZEMELERİ NEY ANLAMADIM

  • #9

    İsyankar Bela (Wednesday, 07 March 2012 18:58)

    ÇOKKKKKKKKKK saçma

  • #10

    Serseri (Thursday, 08 March 2012 09:47)

    Hiç Beğenmenim Ne Faydası Olacak

  • #11

    Buket (Wednesday, 14 March 2012 21:14)

    neyle yapılıor bu onu yamzmaaışlar bılen varmı

  • #12

    arif (Thursday, 15 March 2012 15:31)

    cok saçma

  • #13

    mazlum (Thursday, 22 March 2012 13:16)

    üsttünde biraz daha uğraşın

  • #14

    bilal (Wednesday, 04 April 2012)

    tamam güzelde mesela yol çalışmaya başladı başlayıncada otomatikmen zaten tekerler dönmeye başlar.ama sadece fren basarak veya el frenini çekerek halledebiliriz

  • #15

    gerizekalı , mal (Thursday, 05 April 2012 19:32)

    bu nedir yaa

  • #16

    alihan (Tuesday, 24 April 2012 17:18)

    teşekkür ederim şu an yapıyorum bitmek üzere ama orda üstgüne binilen yer[gercek boyutlarda olsaydı:)] orda kumasmı kullandın ne kullandın o dönmüyor :D

  • #17

    ömür (Thursday, 03 May 2012 18:26)

    bunu yapan arkadaşımız alınmasın ama biraz saçma olmuş

  • #18

    batuhan (Thursday, 17 May 2012 17:54)

    çok tesekkurler odevımın son gunuydu 100 aldım bunun sayesınde cok guzel projee

  • #19

    aşkım (Wednesday, 19 September 2012 16:22)

    süpeeeeeeeeeeeeer.............

  • #20

    aşkım mehmet (Sunday, 11 November 2012 12:53)

    bunu kim yapmış beeeeeeeeeeeeee

  • #21

    esra (Thursday, 29 November 2012 19:43)

    ilginç

  • #22

    Hayalhet (Saturday, 08 December 2012 07:43)

    hayal gücün gelişmiş fazlasıyla .
    senin yapıtıın yollar plastik bizim gittiimiz yollar taştan allanı seversen taşlar nasıl olcak döncek kırılır .

  • #23

    tektas (Thursday, 14 February 2013 19:06)

    arif sna katılıyorum bncede çok saçmaaaaaaaaaaaaaa

  • #24

    elif (Wednesday, 27 February 2013 04:39)

    bence güzel olmuş ama malzemeleride verseniz çok iyi olurmuş yani :D

  • #25

    tolga (Sunday, 31 March 2013 09:41)

    hiçte güzel değil

  • #26

    sönmez (Thursday, 11 April 2013 19:02)

    çok sakat var.

  • #27

    sebat (Wednesday, 22 May 2013 21:42)

    ben bunu yapcaktım öğretmene söyledim böyle projemi olur çok saçma sebat dedi ve yaparsam çok düşük alacamı söledi hiç tavsiye etmem

  • #28

    ömer (Tuesday, 28 May 2013 10:47)

    kusura bakmasın da arkadaş saçma olmuşşş