Thu

26

Jan

2012

Fanlı Bulaşık Kurutucusu

teknoloji ve tasarım dersi projeleri
fanlı bulaşık kurutucusu

Fanlı motor sayesinde elektrik ve zaman tasarrufu yapmak herkesin hoşuna gider değil mi buyrun bu projeyi Beraber Yapalım

ne-nasil.net

Projenin Konusu : Fan sistemi ile, yıkanan bulaşıkların kısa sürede kurutulması.

 

Projenin Amacı : Günlük yıkanan bulaşıkların kısa sürede kurutulup yerlerine konulması.

 

Projenin Hedefleri : Bulaşık makinesinde bulaşıkların kurutulması çok uzun sürerek enerji sarfiyatına ve zaman kaybına neden olduğundan bu yöntemle kısa sürede kurutmayı sağlamak.

 

Gerçekleştirilen Faaliyetler : Üçgen prizmanın üst tarafı kesildi, açılan kısma gelecek şekilde kapak yapıldı. Kapağa fanlı motor yerleştirildi.Motor elektrik devresine bağlandı.

 

Proje Özeti : Hem zaman kazanımı hem de enerji tasarrufu açısından kurutma sistemini kullanarak hayatımızı kolaylaştırdık.

 

Okul Bilgileri :

Abdurrahmangazi İlköğretim Okulu

 

Öğrenci Bilgileri :

Mustafa Yıldız

Write a comment

Comments: 27
  • #1

    irem (Wednesday, 08 February 2012 18:07)

    çok güzel

  • #2

    bloom (Thursday, 09 February 2012 17:10)

    niye anlatmadınız

  • #3

    rabia karahan ağrı d. beyazıt (Thursday, 09 February 2012 20:18)

    güzel

  • #4

    merve (Saturday, 11 February 2012 22:11)

    çok güzel ama anlanları kısa

  • #5

    gamze (Sunday, 12 February 2012 12:42)

    güzel düşünce

  • #6

    rıfkı (Sunday, 12 February 2012 21:21)

    ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo çççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççoooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk gggggggüüüüüüüüüüüüüüüüzzzzzzzzzzzzzeeeeeeeeeeeelllllllllllll

  • #7

    hatice (Tuesday, 14 February 2012 15:10)

    buu nee yaa yapma aşamaları nerdee

  • #8

    ece (Wednesday, 15 February 2012 14:26)

    guzel olmus bana yardimci oldu
    isime yarayacak tsk ederm

  • #9

    bengisu (Friday, 17 February 2012 14:36)

    bülent bence haksızlık yapma güzel bazılarınnda sana katılıyorum(aşkım)

  • #10

    bengisu (Friday, 17 February 2012 14:39)

    güzel olmuş bu arada 2. sıradaki arkadaşım eminim bloom sundur çünkü bloom iğrenç sende öle

  • #11

    özlem (Sunday, 19 February 2012 19:46)

    çok güzel olmuşşşş

  • #12

    hakan (Tuesday, 21 February 2012 18:32)

    Çok güzel olmuş başarılar dilerim

  • #13

    Melike (Thursday, 23 February 2012 21:56)

    olmamış ya :(

  • #14

    aLoneKinq (Sunday, 26 February 2012 16:42)

    ÖfkeLi/Evet/Beqendim/Başarılı..;)

  • #15

    dj vurgun (Monday, 12 March 2012 13:53)

    gardaş güzel olmuş beğendim benimde işime yaradı saaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaooooooooooooooooollllllllllll

  • #16

    oğuz (Tuesday, 20 March 2012 19:46)

    çok güzel tşk.böyle birşey için

  • #17

    mervenur (Wednesday, 21 March 2012 17:52)

    malzemeleri yokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkı

  • #18

    yasemin (Thursday, 05 April 2012 14:51)

    saçma ve bu boyumuzu aşar cnm

  • #19

    ramazan tardan (Friday, 27 April 2012 13:50)

    bayıldımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

  • #20

    serseri (Monday, 14 May 2012 07:04)

    ayyyy zaten çok bulaşık yıkıyorum bide bununla oğraşamam bari bulaşık yıkanan çok kola yada hiç zorlanmayan bir tasarım olsa bu neeee

  • #21

    beril (Saturday, 23 February 2013 19:43)

    çok güzel ama yapımını hiç anlatmamışsınız resimlerde net değiil ://

  • #22

    Haticee (Monday, 25 February 2013 18:24)

    mehaba cok guzel olmıs elınıze saglık

  • #23

    elif napcan ki (Wednesday, 06 March 2013 14:38)

    güzel de insan nasıl yapılacağını gösterir

  • #24

    FATMA (Friday, 08 March 2013 14:11)

    yapılışı yok ­­:) insan düşünürde yapılışını yazar beee

  • #25

    RAPORLU (Monday, 25 March 2013 16:22)

    BU NE LA

  • #26

    SILA (Sunday, 31 March 2013 18:08)

    MALZEMELER NERDE YAZIYOR BENMİ KÖRÜM???

    ZATEN BENİM KÖR OLMAMA OLANAK YOK SİZ RESMEN DELİSİNİZ NERESİ GÜZEL BERBAT ÖTESİ BİR ŞEY
    UĞRAŞMAYA DEĞMEZ

  • #27

    emirhan (Thursday, 18 April 2013 14:24)

    ben yaptım teknoloji dersinde sunmam gere 1 hafta sonra yapcam inşallah