Thu

26

Jan

2012

Ayaklı Zil

zil projeleri
ayaklı zil

Elimiz dolu iken ve meşgulken kapı zilini çalmak çok zor olur. Hem hırsızların eve girmesini engelleyen hemde kapı zilini elimiz doluyken kolayca çalmamızı sağlayan bu projeyi gelin Beraber Yapalım.

ne-nasil.net

Projenin Konusu : Ellerimiz dolu veya meşgulken kapı zilini çalmak zor olur. Bu nedenle ayakla basacağımız bir zil tasarladık.

 

Projenin Amacı : Hayatımızı kolaylaştırmak ve kullandığımız ürünlerde inovasyon uygulaması için bir yenilik ve çeşitlilik yaratmak.

 

Projenin Hedefleri : 

- İnovasyon fikirlerini gerçekleştirmek.

- Hayatımızın her alanında daha kolay uygulamalar bulmak.

- Kullandığımız ürünlerde çeşitlilik ve yenilik yaratmak.

 

Gerçekleştirilen Faaliyetler :

 

- Projenin resmi çizildi

- Paspasa zil tesisatı uygulandı

- Projenin resimleri çekildi

- Uygulanarak çalıştığı tespit edildi

 

Proje Özeti : Ellerimiz meşgulken ayakla basacağımız bir zil geceler hırsızlara karşı alarm olabiliyor.

 

Okul Bilgileri :

 Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu

 

Öğrenci Bilgileri :

Hatice Pamuk

Kevser Bilgiç

Ayşen Rümeysa Kılıç

 

 

 

Write a comment

Comments: 71
  • #1

    merve (Monday, 06 February 2012 17:02)

    çok güzel bir fikir. yapardım ama zor birşey ve yapılışı belirlenmemiş

  • #2

    eseseseeesesesese (Tuesday, 07 February 2012 20:15)

    bencede zor ama fikir iyiymiş.....
    <3

  • #3

    irem (Wednesday, 08 February 2012)

    bayıldım çok güzelmiş

  • #4

    bloommm (Thursday, 09 February 2012 17:13)

    aaayyyyyyy çok kötü

  • #5

    irem (Friday, 10 February 2012 09:17)

    aslında çooooooook güzel ama çok saçma

  • #6

    hatice (Sunday, 12 February 2012 10:36)

    hangi mazemeler kullanılmalı

  • #7

    aslı (Sunday, 12 February 2012 18:30)

    hmmm
    çok zor ama yhaaa :/

  • #8

    lara (Sunday, 19 February 2012 11:36)

    eh işte

  • #9

    Halide (Sunday, 19 February 2012 16:11)

    Peki nasıl yapacağız , daha fazla bilgilendirir misinz?

  • #10

    merve eren (Sunday, 19 February 2012 18:06)

    ya bn bu olayı tam anlayamadım ama yapmayada değmez hiç sewmiorum böle projeleri amaa bnm sayfamdakiler daha ve daha güzel mesela pet şişeden elbise askılığı yapımı

  • #11

    gülpembe (Monday, 20 February 2012 15:45)

    nasıl yapılıyor bu?

  • #12

    zehra (Monday, 20 February 2012 16:23)

    aaaa bu ne yaa

  • #13

    bbb nbm (Tuesday, 21 February 2012 18:34)

    arkadaslar paspasa basınca zil mi çalıyo nası oluyo bisi anlamadım yha :(

  • #14

    Oquzhan (Wednesday, 22 February 2012 08:49)

    çok güzelmiş bizde bunu farklı yolla yapmayı
    dünüyoruz

  • #15

    adım daha konulmadı (Friday, 24 February 2012 18:17)

    çokkk iyi fikir bence saçma değil

  • #16

    26_eses_26 (Saturday, 25 February 2012 10:22)

    Bnce çok kolay bişey gibi görünüyor.Bence bu proje uğraşılırsa yapılabilir.Hatta hırsızlar için bile kullanıla bilir :D

  • #17

    asiye (Monday, 27 February 2012 08:12)

    fikir süpermiş

  • #18

    05_tarık_05 (Monday, 27 February 2012 18:53)

    bence çok zor yaaa uff kolay bişey bulamadım!!!!! :)

  • #19

    bom bom (Tuesday, 28 February 2012 06:31)

    aynen gu! rabia

  • #20

    batuhan (Thursday, 01 March 2012 13:05)

    cooook güzel ben bunları çok kolay yaparım

  • #21

    burak (Thursday, 01 March 2012 13:08)

    cok manyak bişey

  • #22

    çikibom (Thursday, 01 March 2012 13:09)

    bence güzel değil

  • #23

    xxo (Thursday, 01 March 2012 13:09)

    naber kanka

  • #24

    çibom (Thursday, 01 March 2012 13:11)

    ne olsun kanka

  • #25

    ali (Thursday, 01 March 2012 13:12)

    COK SÜPER BEĞENDİM ÇİKİBOM SEN BEĞENDİNMİ

  • #26

    sanane (Wednesday, 07 March 2012 14:26)

    güzel bir fikir ama nasıl yapıldığınıda belirtsenız daha faydalı olacak bizim içiin. Bekliyoruz nasıl yapıldıgını yazınııııız .

  • #27

    Mustafa (Thursday, 08 March 2012 14:00)

    ben daha kolaylaştırdım ve yaptım

  • #28

    ökuz (Friday, 09 March 2012 08:43)

    uyhuı

  • #29

    gfb (Friday, 09 March 2012 18:43)

    çok güzel ama mallık yapıp nasıl yapıldığını yazmamışsın

  • #30

    sasa (Saturday, 10 March 2012 12:09)

    nasıl yapıldığını merak ettim ama boş ver bunun daha üstünde icatlar var nasıl olsa

  • #31

    habib (Saturday, 10 March 2012 14:15)

    çok saçma

  • #32

    oğuzhan (Monday, 12 March 2012 11:23)

    bnce kamilce bi plan

  • #33

    Gizem (Friday, 16 March 2012 17:36)

    Zor ama elektrikçiden yardım alındığında yapılıyo

  • #34

    adasu (Sunday, 18 March 2012 18:23)

    bence gayet basit kesinlikle kötü değil ama hedefimizin daha büyük olması gerekiyor bu tür çalışmalara zor demek çok saçma

  • #35

    melisa (Tuesday, 20 March 2012 09:19)

    hiçç zor diğil öğretmene söyledim yaptım ve 100 aldım :D :D

  • #36

    elis (Tuesday, 20 March 2012 14:32)

    çok güzel yani süperrrrr

  • #37

    Beyza (Tuesday, 20 March 2012 16:55)

    bence çok güzel bir fikir. Gerçekten çok beğendim. Yapmak istiyorummm :D

  • #38

    mehtap (Friday, 23 March 2012 14:55)

    çok mantıksız ama güzel

  • #39

    lara (Friday, 23 March 2012 18:53)

    çok güzel bişey bance

  • #40

    kıss (Monday, 26 March 2012 09:02)

    nasıl yapılıoR buuuuuu ??????????*******????

  • #41

    kübra (Monday, 26 March 2012 19:12)

    güzel bir düşünce paspasslı zil yapmak

  • #42

    Taha (Wednesday, 28 March 2012 17:38)

    Cok guzel saolunn

  • #43

    buse yuvarlak (Friday, 30 March 2012 10:02)

    mnyak bir proje

  • #44

    MELİSA YUVARLAK (Thursday, 05 April 2012 14:50)

    ZİL AYAKTA OLMAZ SENDE OLUURRRRR.

  • #45

    Ebrar Ackgöz (Monday, 09 April 2012 18:07)

    Bnce cok ıyı bı'fikir..Bunu yapacaqım...:):)):):):):):):):

  • #46

    xd (Tuesday, 10 April 2012 20:35)

    Bunu yapsam hoca yemez kadın piyasada ne varsa biliyo yaw öğrenciler ne kadar şey bulduysa...Hatim etmiş resmen.Daha kolay bi şey yok mu?

  • #47

    asdfgh xD (Thursday, 12 April 2012 17:01)

    yaa nie yapılışı yokk üf ya :(((

  • #48

    ..... (Thursday, 12 April 2012 18:29)

    arkadaşlar yardımcı olunn bulamıyorum ödevim yarınaa lütfeen :(

  • #49

    çalıkan ödülcü (Friday, 13 April 2012 21:47)

    ödevvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv yarrrrrrrrrrıııııııııııııınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  • #50

    ...................... (Wednesday, 25 April 2012 19:41)

    ya bu nasıl yapılıyor o lazım bize değil mi arkler?

  • #51

    hayati (Friday, 27 April 2012 13:47)

    bayıldım çok güzel olmuş

  • #52

    berrak (Monday, 30 April 2012 10:18)

    bnecede güzel fikirmiş gayet mantıklı hırsız falan eve girmeye çalışıo paspassa basınca zil alıyo ve hemen kaçyo :) süper :D

  • #53

    Melike (Tuesday, 08 May 2012 13:57)

    Bir de maket olsaydı bu ödvden güzeli olmazdı dicem ama maket yok:D

  • #54

    mehemeti zekoo (Thursday, 10 May 2012 15:46)

    beyler şimdi o ensondaki ne 1 resimde baliyin yanında o beyaz şey Ne ? adını bLmiyom ' da yoksa yapacam .. ! ltfEn yrdmm yaRIN ÖDevv

  • #55

    seni ne ilgiler :) (Saturday, 19 May 2012 19:55)

    waoww çok fecii :D malcaaaaaaaaaaaaaaa

  • #56

    buse (Thursday, 24 May 2012 09:18)

    anlamadım ama neyse

  • #57

    OguzVeEmre (Thursday, 13 September 2012 19:11)

    Bizce çok kolay paspasa butonu monte ediceksin o kadar

  • #58

    korkusuz (Monday, 15 October 2012 15:27)

    tmm çok güzel ama nasıl yapcaz zile bastığında çalmaski anahtar felan lazımmı kısa sürede lütfen cevaplayınız 7 gün sorna yapcamda

  • #59

    zeynep (Saturday, 01 December 2012 15:15)

    çok saçma ama hırsızlar karanlıkta göremediği için çok iyi bir fikirr :)

  • #60

    derwea (Monday, 18 February 2013 19:21)

    ZEYNEPsana katılmıyorum saçma değil ozaman kendi yaptığın tasarımları koy bakalım senin aklına nereden gelir.

  • #61

    rüya (Tuesday, 26 February 2013 13:42)

    bence güzel ama nasıl yapıldığınıda yazsan çok daha güzel olur

  • #62

    kelebek (Friday, 08 March 2013 13:45)

    bence süper:))))))

  • #63

    gönül (Friday, 08 March 2013 14:08)

    yapılışı yok biz bunu nasıl yapacağız

  • #64

    tuğba (Sunday, 17 March 2013 08:31)

    çok güzel nce bn denedm 100 aldm herkes hayran kaldı

  • #65

    Fatiq (Tuesday, 26 March 2013 16:48)

    Yapılışını Ben blyrm ama emin deqilim :
    Gerekli malzemeler :
    Elektrikli Zil, kapı paspası
    Yapılışı:
    Elektrikli zilin dügmesini Paspasın altına Tutturun veya ypştrn. Zilin ses çıkaran yerini evin içine baglayın vede oldu. :D

  • #66

    pelin (Wednesday, 27 March 2013 16:39)

    siz tasarımdan ne anlarsınız kötüymüş!zormuş!asıl çok kolay ve mükemmel siz hiçbirşeyden anlamıyorsunuz bu arada nasıl yapıldığını yazan arkadaşa çok teşekkürler...

  • #67

    SILA (Sunday, 31 March 2013 18:11)

    SÜPERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

    ÖTESİİİİİ

  • #68

    ayça (Tuesday, 02 April 2013 17:20)

    sıla denen kız r leri uzatmana gerek yok cnm

  • #69

    büşra (Thursday, 11 April 2013 17:30)

    bence bu sitede çok güzel şeyler var bu fikirde güzelmiş:)

  • #70

    asdfg (Monday, 15 April 2013 18:53)

    fikirharika herşeyi anladım da şu zilin çalması için düzeneği nasıl kuracağız

  • #71

    büşra (Thursday, 30 May 2013 15:46)

    çok kolay