Fri

04

Nov

2011

Işıklı Terlik Projesi

ışıklı terlik
ışıklı terlik

Yapım kuşağında tasarlanan projenin ayrıntıları için BUYRUN DEVAM EDELİM.

ne-nasil.net
ışıklı terlik
ışıklı terlik

Gece uyanıp karanlık ortamda kimseyi rahatsız etmeden lavaboya veya mutfağa giderken talihsiz bir kazaya kurban gitmemeniz için tasarlanmış bir proje. Tabi uyku semesi lambanın düğmesini bulayım derken bile kullanılabilir.

Projenin yapımı çok kolay. İlk olarak uygun bir terlik ve basit ampul devresi temin ediyoruz. Terliğimizin kolay şekil alan türden olması montaj aşamasında sizlere kolaylık sağlar.

Buradaki devrede küçük ampul kullanılmış ama aşağıda bulunan resimlerde görüldüğü tasarımı hoş çalışmalar için led diyotlar kullanabilirsiniz.

Terliğin ucuna resimlerde görüldüğü ampülün başının sığacağı kadar bir delik açıyor ve ampül devresini montaj ediyoruz.

Basit Ampul Devresi yazımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Işıklı Terlik Çeşitleri

Write a comment

Comments: 95

  • #1

    merve (Monday, 14 November 2011 14:30)

    ilginç pek hosuma gıtmedi sanki daha guzel fıki5rler olabilr

  • #2

    furkan (Monday, 21 November 2011 19:01)

    ayağımız içine nasıl girecek

  • #3

    nur (Thursday, 01 December 2011 10:49)

    çok saçma

  • #4

    ayşe (Saturday, 03 December 2011 16:53)

    bence pek mantıklı değil o ayağa nasıl girecek bi kere

  • #5

    murat (Thursday, 08 December 2011 20:18)

    bu cok guzel denıycem

  • #6

    mutattt (Thursday, 08 December 2011 20:19)

    bu nasıl bısı

  • #7

    ghnngf (Friday, 09 December 2011 19:40)

    bari terliği boşa götürmeseydiniz

  • #8

    kübra (Thursday, 16 February 2012 19:02)

    çok güzell değil ve çok kolay

  • #9

    şevval (Tuesday, 21 February 2012 08:08)

    pek güzel değil ayrıca ışıklı terliği herkes yapıyor çok sıradan.elektirik devresini terliğin dışına bağlaman gerekirdi

  • #10

    selin (Tuesday, 21 February 2012 19:27)

    ayağımıza elektrk çapparsa noooooolcak :D

  • #11

    hmm (Sunday, 26 February 2012 18:15)

    daha güzel fikirler alabilmem için yardımcı olurmusunuz ??

  • #12

    öznur (Monday, 27 February 2012 17:27)

    BENCE DE HEPİNİZE KATILIYORUM BUNLAR YAPIMINI GÖSTERMİŞLER AMA HİÇ BİZİ DÜŞÜNMEMİŞLER ELEKTİRİK ÇARPINCA AZIMIZ BURNUMUZ FERDİ TAYFUN GİBİ YAMUK YAMUK KALIR?

  • #13

    özgür (Wednesday, 29 February 2012 21:55)

    bence çok saçma ayağımız girse bile ayağımıza batacağı için pek kulanışlı olmaz

  • #14

    sibel (Saturday, 03 March 2012 20:50)

    vay

  • #15

    harry potter (Wednesday, 07 March 2012 19:28)

    bnce çok mantıklı ewt çok sade olabilir ama...
    (gerisini siz getrin) :putnam:

  • #16

    Fatih ARISOY (Thursday, 08 March 2012 08:13)

    bence terliğin etrafına led ışık olsa daha hoş olurdu.

  • #17

    uğur durmayan (Thursday, 08 March 2012 08:15)

    hiç güzel olmamış yapa yapa bunu mu yaptın

  • #18

    Mustafa ORMANTEPE (Thursday, 08 March 2012 08:16)

    Terliğin içine ayağa duyarlı bir sistem yapabiliriz.

  • #19

    Fatih ARISOY (Friday, 09 March 2012 19:15)

    bence terliğin etrafına led ışık olsa daha hoş olurdu.ama yinede yapanın eline sağlık :) çünkü: bize bu fikri verdi. biz geliştirebiliriz :)

  • #20

    berke özkırdeniz (Tuesday, 13 March 2012 18:49)

    çok güzel bi proje ben bunu yapacam valla :)

  • #21

    GALATASARAYYY (Monday, 19 March 2012 14:55)

    bencede saçma yanlarına monteleseydi

  • #22

    ı (Tuesday, 20 March 2012 12:01)

    çok alakasız

  • #23

    panpa (Tuesday, 20 March 2012 18:40)

    benm gozume paralar çarptı valla xd

  • #24

    ömer (Tuesday, 20 March 2012 19:56)

    bence güzel ama mantık hatası var. bir kere proje gösterildiği gibiyse ayağımız terliğin neresine girecek?

  • #25

    yavuz aslan (Wednesday, 21 March 2012 12:54)

    bence güzel olumş o beğenmeyenlerde boş boş konuşmasın

  • #26

    hilal (Thursday, 22 March 2012 19:32)

    mantıksız bir fikir

  • #27

    guzell-_-:-_:-_:-_- (Monday, 26 March 2012 20:09)

    guzellllllllllllllllllllllllllll

  • #28

    Ali Enes (Monday, 26 March 2012 21:12)

    Bence çok mantıklı ama etrafına ışıklandırma sistemi konulsa daha iyi olur evet evet daha iyi olur

  • #29

    selin olacay (Saturday, 31 March 2012 10:25)

    bence çok güzel :) :)

  • #30

    ayşe (Wednesday, 04 April 2012 08:39)

    peki terliğin dışına yapsak elektrik devresini o zaman olurmu sizce

  • #31

    kaan (Wednesday, 04 April 2012 14:50)

    ayağınıza girmiyor ise sizde ışığı burun ucunde kabloları ise üst tarafdan dışarı getirin devreyi dışa göre kurun

  • #32

    melisa (Thursday, 05 April 2012 14:03)

    ışıklı gözlükten sonra bide başımıza ışıklı ayakkabı mı çıktıı

  • #33

    erdem (Saturday, 07 April 2012 07:53)

    2 hafta kaldı bulmam lazım bunlar çok saçma bilen varsa lütfen yardım etsin sölesin

  • #34

    mahmut (Monday, 09 April 2012 08:42)

    (Friday, 09 March 2012 19:15)


    bence terliğin etrafına led ışık olsa daha hoş olurdu.ama yinede yapanın eline sağlık :) çünkü: bize bu fikri verdi. biz geliştirebiliriz

  • #35

    berat (Monday, 09 April 2012 10:00)

    çok güzel olmuş. çok yararlı

  • #36

    egehan (Wednesday, 11 April 2012 20:12)

    çok saçma çünkü terlik ayağıma bile girmez ya

  • #37

    esra (Sunday, 15 April 2012 17:58)

    bence güsel bir fikir ve çok kolay tek bir sorun var oda devre terliğin içinde olmamalı...dışına montaj edersek güsel olacağından eminim

  • #38

    ekrem (Monday, 16 April 2012 13:45)

    çok güzel olmuş bunu kullanacağım sanırım.

  • #39

    qaLpSizZz (Thursday, 19 April 2012 12:17)

    qirdirmeyi biliyosanız qirdirirsinizZz

  • #40

    berkan (Saturday, 28 April 2012 07:57)

    basit olmuş

  • #41

    asel (Sunday, 29 April 2012 18:48)

    EVET '0' ALMAKTAN İİDİR BENCE...

  • #42

    tjnbf (Wednesday, 02 May 2012 20:20)

    Çok saçmaya benziyo

  • #43

    ceren (Monday, 07 May 2012 19:39)

    of çok zor ya nasıl içine ne kocaz

  • #44

    nisa (Thursday, 24 May 2012 16:27)

    çok saçma

  • #45

    cansu (Tuesday, 29 May 2012 13:24)

    çok güzel bir tasarım

  • #46

    makinist (Monday, 27 August 2012 11:58)

    Montaj edilmez, monte edilir. Düzgün Türkçe kullanın. Birisi bir hata yapmış, herkes devam ettiriyor, her proje açıklamasında bu hata yapılıyor. Saygınlık, önem ve değer kazanmak istiyorsanız projelerinizi titizlikle uygulayın, fotoğraflarınız açıklayıcı, net olsun ve düzgün Türkçe kullanın. Bunu bütün projeler için söylüyorum...

  • #47

    easdsa (Wednesday, 10 October 2012 20:07)

    ayak içeri nasıl girecek çok ama çokkkkk saçma

  • #48

    kkkk (Saturday, 17 November 2012 19:01)

    1-)Pilin elektriği insanı çarpmaz çarpsada bişey olmaz.
    2-)Bence devre terliin altındaki bölmeye konulmuş.
    3-)Basit olsa da hiç saçma deği.

  • #49

    oğuz (Wednesday, 21 November 2012 17:27)

    doğru söylüyorsunuz arkanızdayım helal olsun size

  • #50

    berivan (Thursday, 06 December 2012 14:22)

    afedersininiz ama o terliği nasıl giyeceğiz

  • #51

    sule (Tuesday, 11 December 2012 20:01)

    bnce fena olmamıs ama devreyi terliğin yaıa koysak ve terliği hoş gösterse bnce gzel ama ayrıntı bkmından yetersiz

  • #52

    esra (Thursday, 20 December 2012 17:26)

    çok saçma sıradan ve bunun içine ayağımız nasıl girecekkk .

  • #53

    İLAYDA (Sunday, 23 December 2012 15:20)

    Ben yaptım arkadaşlar ayağımız girmiyo diyor iseniz ben şöyle yaptım anahtarı üstüne yapıştırdım pil yatağınıda bir köşeye yapıştırdım ampulüde resimdeki gibi koydum harika olduuuu :)

  • #54

    gizem (Sunday, 06 January 2013 20:02)

    Esra o güsel değil güzel Türkçeyi adam gibi kullanın.

  • #55

    meryem (Monday, 07 January 2013 18:55)

    güzel bulmadım projeyi anlamsız

  • #56

    FADİME ALSANCAK (Friday, 18 January 2013 20:14)

    O tamam da ordaki muz kabuğu ne alaka
    :D

  • #57

    selin (Saturday, 19 January 2013 15:58)

    terliğin içinde devre var nasıl giyeceğiz
    ama yinede akıllıca bir tasarım bunu 1 ay önce kadar düşünmüştüm derste. 100 almıştım teknoloji tasarım dersinde ama fikrimi yapıp internete koymuşlar neyse artık başka tasarımlar bulurum bende iyi fikirler görüşürüz.:)

  • #58

    Hande (Sunday, 10 February 2013 12:53)

    Ben yaptım çok kullanışlı ayrıca yapımı da o kadar kolay değil !

  • #59

    uraz (Tuesday, 12 February 2013 15:14)

    malmısınız o terliği ayağına nası sokcan artık eline alıp gidersin onada yani aç lambayı git bu daha mantıklı dimi arkadaslar

  • #60

    jyy (Tuesday, 12 February 2013 19:48)

    baya saçma

  • #61

    anlamsız (Sunday, 24 February 2013 15:00)

    o değilde adamın ayağının ucunu acıtmaz mı bu ,sünger filan konulsa daha mantıklı ,ben öyle yapacağım çünkü ...

  • #62

    nergiz (Saturday, 02 March 2013 17:57)

    ben biraz mantıksız buldum canim ya bir kere o ayaga giyildıgınde ayagina batar o devre cooooooooooooooooooooooook sacma buldum

  • #63

    fdffffdf (Saturday, 02 March 2013 19:13)

    o zmn buuk terlk al

  • #64

    esra (Sunday, 03 March 2013 13:32)

    değişik

  • #65

    sude (Sunday, 03 March 2013 18:57)

    hiç güzel değil çok mantıksız

  • #66

    mesut (Monday, 04 March 2013 19:57)

    cok güzel bide kolay yapılır

  • #67

    ay (Tuesday, 05 March 2013 11:53)

    Walla N e Yalan Söyleyeyim Benimde Gözüme Paralar Çarptı

  • #68

    eda (Wednesday, 06 March 2013 17:29)

    basarılı ama kullanıssız evde lambamı yok :D

  • #69

    asdfsdas (Sunday, 10 March 2013 12:28)

    çok kolay ama bu tasarımın yerini daha da gzel bi tasarım alsaydı iyi olurduuu...

  • #70

    merve (Monday, 11 March 2013 14:15)

    pekk begenmedimmm daha iiii bişe olabilirdiii

  • #71

    aslı (Monday, 11 March 2013 17:49)

    çok güzel denedim hoca 100 verdi yeni projem bu :)

  • #72

    ilaydaaaaaa (Tuesday, 12 March 2013 16:52)

    ayak nası gircek içine ki içinde elektrik devresi var saçmaaa

  • #73

    furkan (Saturday, 16 March 2013 09:45)

    bence güzel ve kullanışlı

  • #74

    zehra (Thursday, 21 March 2013 15:23)

    mantıklı ama biraz basite kaçmış

  • #75

    ALİ (Thursday, 21 March 2013 17:01)

    ÇOK GÜZEL BİR FİKİR ASLINDA

  • #76

    ibrahim (Saturday, 23 March 2013 12:04)

    harika olmuş fikirlerin için teşekür ederim

  • #77

    omar (Saturday, 23 March 2013 13:10)

    bence iğrenç olmuş çok saçma kimin aklına geldi bu

  • #78

    tekekummu (Saturday, 23 March 2013 21:41)

    bence terliğin etrafında led ışık olsaydı daha hoş olurdu

  • #79

    hakan (Monday, 25 March 2013 17:37)

    çok saçma

  • #80

    fatma (Saturday, 30 March 2013 16:29)

    teknoloji ve tasarım öğretmenim nasıl ypıldığını anlattı ama yapmadım çünkü yapmaya hiç gerek yok gece lamban varsa onu kullaırsın
    AMA YİNEDE İYİ FİKİR:):):):)

  • #81

    egemen (Sunday, 31 March 2013 22:47)

    güzel fikir aferin size ayağa batmasın diye ucu kapatılsa daha iyi olmazmı

  • #82

    aleyna (Monday, 01 April 2013 16:00)

    gerçekten çooook sıradan

  • #83

    sanane (Thursday, 04 April 2013 18:43)

    çok saçma

  • #84

    esra (Sunday, 07 April 2013 10:07)

    hep aynı şeyler ne olur biraz bize yardımcı olun

  • #85

    yunus (Thursday, 11 April 2013 16:20)

    aynısını ben yaptım

  • #86

    ada (Saturday, 13 April 2013 20:33)

    güzel anlamlı

  • #87

    ebru kurt (Monday, 15 April 2013 16:39)

    bune lann

  • #88

    bedirhan (Sunday, 28 April 2013)

    saalun süpermiş 100 aldım hoca çok beyendi :>

  • #89

    zeynep (Thursday, 09 May 2013 14:55)

    bu harika yhaaaaaa .s .s .s

  • #90

    betül (Friday, 17 May 2013 16:19)

    bence bunu tamm olarakk böle yapsak dediğibniz gibii güzel olmazz ama rahatlık açısından biz bişiler yapabiliriz bence güzel fikirr

  • #91

    betül (Monday, 20 May 2013 15:04)

    bence iyidi fikir ama çokk basit bi proje yapmaya gerek yok yanii :)

  • #92

    tugçe (Friday, 24 May 2013 09:24)

    daha ilginç olabilirdi

  • #93

    PRENSES (Saturday, 25 May 2013 22:52)

    BENCE SAÇÇÇÇÇÇÇMA ÇOOK SSAÇMA

  • #94

    afse (Thursday, 30 May 2013 11:18)

    iyi

  • #95

    buket (Friday, 31 May 2013 08:50)

    ya arkadaşlar kim yaptıysa eminim o kişi şu anda cenazesi çıkmıştır aha su içmeye gittin
    ayağına su döküldü ozaman ne halt yiyecen.
    al başına belayı ben ayakkabısız gitmeyi tercih ederim....:D

  • loading