Mon

31

Oct

2011

Kibritli Mum Tasarımı

teknoloji tasarım projesi
kibritli mum

Yapım kuşağında tasarlanan bu projenin ayrıntıları için BUYRUN DEVAM EDELİM.

ne-nasil.net

Elektrikler kesildiği zaman karanlık ortamda hemen mum ve kibrit aramaya yöneliriz. Bazen mum bazende kibrit her zaman olduğu yerde olmayabilir. İşte bu probleme çözüm yolu bulmak için geliştirilmiş bir proje.

Mumun etrafına plastik veya dayanıklı kumaştan bir kılıf yapıyoruz. Kılıfın orta kısmına şekilde görüldüğü gibi kibrit kutusu montaj ediyoruz. Kılıf çapının mum çapından 1 cm daha geniş olması lazım. Aksi taktirde Mum bittiği zaman yenisini yerine montaj edemeyiz.

Write a comment

Comments: 81
  • #1

    ayşegül (Wednesday, 16 November 2011 13:31)

    Sayın hocam, bir sorum olacak.Mum yandığında kibritin olduğu kısma kadar eridiğinde kibrit kutusu sorun oluşturmaz mı? Ne dersiniz?

  • #2

    esra (Wednesday, 07 December 2011 08:06)

    sayınhocam çok saçma

  • #3

    İSMAİL (Monday, 12 December 2011 15:28)

    SAÇMA

  • #4

    kanka (Thursday, 15 December 2011 19:44)

    bence az saçma ama yinede güzel

  • #5

    berin (Friday, 16 December 2011 09:17)

    bence ne fazla saçma ne de çok güzel

  • #6

    isimsiz (Monday, 19 December 2011 16:13)

    ne güzel ne saçma

  • #7

    defne (Saturday, 24 December 2011 17:18)

    süperr ya

  • #8

    defne (Saturday, 24 December 2011 17:21)

    ya arkadaşlar bence kolay ve mantıklı bir icat

  • #9

    armagan (Sunday, 25 December 2011 13:41)

    ya ama bir sorun var çünkü mum eridiginde kibrit kutusuna kadar gelebilir...

  • #10

    buse (Sunday, 25 December 2011 13:44)

    arkadaslar bunun neyi şaçma ben yaptım 100 aldım ama biraz azar işittim

  • #11

    nigar (Monday, 26 December 2011 10:19)

    çok güzel değily ama saçmada degil

  • #12

    SEDA CLAYİR (Monday, 26 December 2011 10:20)

    bencede

  • #13

    selin (Sunday, 01 January 2012 12:48)

    bence süper siz ne anlarsınız bu işlerdennn halla hallaaa...............

  • #14

    elif (Monday, 02 January 2012 16:19)

    bence güzel ama öğretmen beğenirmi blimem

  • #15

    ahmet (Thursday, 12 January 2012 18:12)

    of mum eridiğinde de kullanmazsınız veya kutuyu çıkartırsınız neyini tartışıyonuz

  • #16

    burcu (Friday, 13 January 2012 18:21)

    ayşegül arkadaşıma katılıyorum mum eridiğinde ne anlamı kaldı ki

  • #17

    PROJE ARIYORUM (Sunday, 15 January 2012 10:55)

    BUNE YAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    NE SAÇMA BUNU YAPARSAMDA SIFIR ALIRIM YAPMASAMDA YAPARSAM BUNU YAPMAM

  • #18

    ece (Tuesday, 17 January 2012 15:40)

    çok güzel

  • #19

    ayşe canseven (Thursday, 09 February 2012 12:28)

    aman tanrımmm süperrrrrr

  • #20

    merve baş (Thursday, 09 February 2012 12:37)

    süper yaa kendimede yapcam aynısındann

  • #21

    esin (Thursday, 09 February 2012 17:12)

    Fikir güzelde,mum eridiğinde ne olucak?

  • #22

    esra (Saturday, 11 February 2012 18:54)

    yapılışını neden göstermiyosnuz

  • #23

    seray (Sunday, 12 February 2012 18:23)

    bence qayet mantıklı....

  • #24

    senaperry (Sunday, 12 February 2012 19:39)

    qereksiiiissss :S

  • #25

    akın (Monday, 13 February 2012 13:44)

    çok şaçmaaaaa

  • #26

    hasan (Monday, 13 February 2012 13:45)

    çokkkkkkkkkkkkkkkk guzel

  • #27

    ecem (Monday, 13 February 2012 15:59)

    mantıklı.. :D

  • #28

    kar (Wednesday, 15 February 2012 08:05)

    sadece no

  • #29

    eda (Wednesday, 15 February 2012 13:49)

    sizde en alta koyarsınız kibriti

  • #30

    selma (Thursday, 16 February 2012 13:08)

    aaaaa güzel ama ...

  • #31

    dilara (Sunday, 19 February 2012 19:48)

    beğenmeyenler için beğenmediyseniz eğer siz daha güzelini koyunda onu yapalım ne yi vr çok güzel ve mantıklı projeden anlamanyanlara xddddd

  • #32

    berkay (Monday, 20 February 2012 10:53)

    saçma sapan

  • #33

    mine (Monday, 20 February 2012 13:50)

    qzl

  • #34

    ayşe (Monday, 20 February 2012 14:32)

    bence çok güzel bir icat ben bunu yapcam acaba kaç alcam eğer kibrit kutusun nereyr kyulcağını merak ediyorsanız alta koyun..

  • #35

    pınar (Tuesday, 21 February 2012 09:56)

    çok berbat

  • #36

    Asya (Tuesday, 21 February 2012 16:26)

    fena değil :/

  • #37

    alev (Tuesday, 21 February 2012 17:54)

    iyi tamam da kibrit nereye gircek ki onu anlamadım ? :(( :))

  • #38

    26_eses_26 (Saturday, 25 February 2012 10:28)

    Ben ce güzel bir icat ama mum devrilipte halıya gelse ve kibritler alev alsa ne olacak acaba.Bunu düşündünüz mü?

  • #39

    beautiful (Monday, 27 February 2012 08:39)

    saçma

  • #40

    mert (Tuesday, 28 February 2012 09:25)

    arkadaşlar mumum üstüne bir miktar tuz döktüğünüzda o mum erimezz enes öyle bir şşey olamaz çünkü bunu hayatımızda kullanmayız oı bir süs onu süs olarak kulanacaz

  • #41

    yiğit (Sunday, 04 March 2012 14:12)

    harika birşey

  • #42

    caner (Tuesday, 06 March 2012 13:40)

    bencede çok saçma ama sonuçta tasarım

  • #43

    ismail yk (Tuesday, 06 March 2012 18:19)

    oğlum sorunu için güzel

  • #44

    baharay (Wednesday, 14 March 2012 16:24)

    çooooooooooooooooooooooooook ama çooook saçma

  • #45

    alex (Thursday, 15 March 2012 19:44)

    sacma ama mecburi yapcaz yarın icin

  • #46

    doğukan (Thursday, 22 March 2012 18:15)

    hayatımda duyduğum en saçma şey

  • #47

    can mert (Friday, 23 March 2012 17:40)

    aslında iyi bir fikir

  • #48

    sanaane xd (Tuesday, 27 March 2012 20:46)

    çok da saçma değil abartıyorsunuz aslında akıllıca bi proje saçma diyenler bence çok abartıyorlar =)))

  • #49

    aresta (Sunday, 01 April 2012 14:01)

    1.si zaten bunun kullanım amacı farklı yanı elektrikler kesildiginde kolayca mumu yakmamız ıcın tasarlanmıs bir icat . mum eridiginde ne olur mum erıdıgınde yenı bır tane yaparsın yanı tekrar takarsın bır muma onemlı olan karanlıkta kolay ca kıbrıtı bulmak...

  • #50

    sus (Monday, 02 April 2012 15:53)

    kolay ve basit yani ii işte burda bazı gerikafalıların beğenmemesi asıl sorun. :D

  • #51

    semanur (Monday, 02 April 2012 18:17)

    bence çok mantıklı

  • #52

    sinem (Thursday, 05 April 2012 13:21)

    bence çok mantıklı ve çok güzel:);)

  • #53

    Ömer (Thursday, 05 April 2012)

    Güzel yaptım bakalım

  • #54

    BARBİ (Friday, 06 April 2012 16:22)

    HOCA YESE YAPCAMDA YEMEO

  • #55

    mermaid (Sunday, 08 April 2012 16:48)

    teşekkürler hocam :)

  • #56

    esra (Monday, 09 April 2012 17:28)

    hiç güzel değil

  • #57

    ceren (Monday, 09 April 2012 19:00)

    bence hiç mantıklı değil

  • #58

    ESRA (Tuesday, 10 April 2012 19:51)

    mantıklı aslında.

  • #59

    Bok (Wednesday, 11 April 2012 09:08)

    Cok cirkin Bence sacma olmus

  • #60

    berke (Wednesday, 11 April 2012 17:47)

    arkadaslar kibrit kutsunun altınıda bir şey koyarsak (tahta parçası)gibi ozamn mum eridiğinde kibrit kutusuna gitmez

  • #61

    hilal (Wednesday, 11 April 2012 21:04)

    mum oraya gelinceye kadar elektrik kesik olmaz zaten..mum kalın bi dee neyi tartışıyorsunuz ?

  • #62

    asdfgh xD (Thursday, 12 April 2012 17:11)

    bunu beğenmedim görünüşü hoş değil xD

  • #63

    dilara (Thursday, 12 April 2012 18:37)

    benkibriti nere yenrletrceğmizi anlamadım

  • #64

    jojuk (Thursday, 19 April 2012 20:24)

    saçma diyenler hiç bir şey bilmiyor çünkü mum erise erisin siz en alta koyun mumun altına değil mumun yan tarafına ama ortaya degil hem erirse mumu değiştirirsiniz biraz mantıklı olun lütfen emeğe saygı

  • #65

    ozannnnnnnnn (Saturday, 28 April 2012 14:01)

    bilmem ki yapamııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııı!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • #66

    :) (Sunday, 29 April 2012 13:35)

    eh hiç yoktan iyidir -_-

  • #67

    şevval (Sunday, 29 April 2012 14:26)

    ben de ne yapsam diye düşünüyorum bunu yapmayı düşündüm.hem kolay hem de güzell

  • #68

    Süleyman (Monday, 14 May 2012 19:15)

    Bence kolay br çalışma bndan fzla not alamyz :(

  • #69

    asumanaysu38 (Thursday, 06 December 2012 20:32)

    güzel

  • #70

    baba (Friday, 04 January 2013)

    güzel

  • #71

    melek (Wednesday, 09 January 2013 11:59)

    bence güzel

  • #72

    nilay (Monday, 14 January 2013 16:12)

    çok az bilgi verilmiş hakkında

  • #73

    yasin (Tuesday, 12 March 2013 17:29)

    BENCE O MUM ÇOK GÜZELDİ HACI :D BENCE O MUMUN ALTINA ALİMÜNYUM KOYSALARDI YANMAZDI KAMİLLER :D

  • #74

    galatasaray (Wednesday, 13 March 2013 17:21)

    la olum ben kibriti alta koyacam öyle sper olur

  • #75

    özdar (Thursday, 14 March 2013 18:15)

    güzel ama bu proje böyle degil mum daha geniş olacak ha birde kibrit tam içinde olacak ben bir teknoloji ve tasırm ögretmeini olarak buna eğer böyle yapan bir öğrencim olsa pek yüksek vermem ama benim dediğim gibi olsa kesin değerlendirirdim...:)

  • #76

    hassan (Wednesday, 20 March 2013 20:18)

    çok güzel

  • #77

    yok (Sunday, 31 March 2013 11:36)

    iyide mum eridiğindr kumaş yanar

  • #78

    sevgi (Wednesday, 10 April 2013 11:58)

    kolay ve harika

  • #79

    KKKA (Thursday, 18 April 2013 17:48)

    100 aldım siz daha ne diyoruz hoca çok beğendi

  • #80

    emre (Thursday, 02 May 2013 13:11)

    bence güzel 1 proje ama biraz basit

  • #81

    semiha (Tuesday, 21 May 2013 16:45)

    bunun neresi güzel