Thu

19

May

2011

Devrilmeyen Çöp Kutusu

teknoloji dersi projeleri
teknoloji ve tasarım dersi

Bu ürünümü hacı yatmazdan örnek alarak yaptım.Hacı yatmaza ne kadar vurursanız vurun onu asla yenemezsiniz. Çünkü hacı yatmaza vurduğumuz zaman hacı yatmaz yerinden kalkıp yeniden doğruluyor. Ben de bu projem de yere devrilen çöp kutularını düşündüm.Çöp kutuları devrilmesin diye ben de bir plastik topu ortadan iki böldüm. Ona kum yerine hamur koydum ve Ayrıntılar için BUYRUN DEVAM EDELİM.

ne-nasil.net
Devrilmeyen Çöp Kutu Projesi
Projenin ayrıntıları için dosyayı indirebilirsiniz.
devrilmeyen_çöp kutusu.pdf
Adobe Acrobat Document [686.4 KB]
Download

Write a comment

Comments: 88

  • #1

    can (Sunday, 22 May 2011 11:47)

    çok güzel yaptım bunu hoca beğendi

  • #2

    GÜrkan (Monday, 23 May 2011 16:43)

    Peki altını nasıl yaptın ?

  • #3

    sami (Tuesday, 24 May 2011 22:02)

    yapamadım ben bunu yaa yardım edin

  • #4

    cunny (Wednesday, 25 May 2011 14:10)

    bence coq gereksiz

  • #5

    yılmaz (Thursday, 26 May 2011 11:08)

    eh işte güzel

  • #6

    Emin (Thursday, 26 May 2011 12:34)

    Ee kutu dolunca dengede durabiliyor mu?

  • #7

    sinan (Sunday, 29 May 2011 14:10)

    çok güzel ama kutu boş olunca dengede dururmu

  • #8

    merve (Thursday, 02 June 2011 15:27)

    nasıl yapıldığını yazın

  • #9

    Abdullah (Monday, 13 June 2011 14:49)

    KOLA KUTUSUNUN USUNU KES İÇİNE YARISI KESİLMİŞ TOP KOY BASİT BU ARADA SİNAN TOPUN İÇİ ÇÖPTEN DAHA AĞIR OLURSA DEVRİLMEZ

  • #10

    furkan (Saturday, 18 June 2011 18:04)

    hiçbişey anlamadım ya nası yapcaz

  • #11

    KARDELEN (Sunday, 21 August 2011 14:43)

    SENDE AKIL VARMIDA HICBIRSEY ANLAMIOSUN ZATEN AKLI OLANLAR ANLAYABILIR

  • #12

    eslem (Wednesday, 07 September 2011 17:00)

    çok mantıklı kim yaptıysa ellerine sağlık hoca çok beğendi

  • #13

    melek (Wednesday, 07 September 2011 17:20)

    ama plastik top solar

  • #14

    dilan (Friday, 14 October 2011 14:45)

    çok begenmedim

  • #15

    sadik (Sunday, 23 October 2011 19:14)

    ben yaptim cok kolay altina bir suru karton ustune de somon atim

  • #16

    sinan (Thursday, 08 December 2011 19:03)

    çok basitt

  • #17

    saliha (Sunday, 11 December 2011 13:36)

    bayıldımmm

  • #18

    nigar (Monday, 09 January 2012 14:41)

    peki oyun hamuru yerine kilden yapılırmı

  • #19

    nigar (Tuesday, 10 January 2012 14:27)

    lütfennnnnnnnnn

  • #20

    şımarık kızz (Sunday, 15 January 2012 19:56)

    bnce çok basit herkes yapabilir bunu tabi mantık ve zeka varsa:!!!

  • #21

    kemal (Monday, 06 February 2012 12:49)

    gerçektende düşmüyomuş yani benim yapacağım çalışma eminim sizlere bin takar

  • #22

    iremnur (Monday, 06 February 2012 13:26)

    bence çoook güzel

  • #23

    kübra (Wednesday, 08 February 2012 15:11)

    Ben çok beğendim ama içine koyduğun top pilastik mi? Yoksa normal maç topları gibi sert mi?

  • #24

    kübra (Wednesday, 08 February 2012)

    bu projenin iç mekanizmasını gösterir misin?

  • #25

    arda (Wednesday, 08 February 2012 15:51)

    o çöpler şişenin içindeki hamura zarar vermiyor mu?

  • #26

    selana (Thursday, 09 February 2012 15:31)

    <3 çok güzel olmuş maşalllaah nasıç yaptılarsa çöpte her şeyde çok güzel olmuş3 boyutltudda yapıır

  • #27

    baba (Thursday, 09 February 2012 17:38)

    hmm çok güzel miş yapımıda cok kolay

  • #28

    merve (Saturday, 11 February 2012 12:35)

    bu proje nesıl yapılır çok hoşuma gitiiiiii

  • #29

    melis (Saturday, 11 February 2012 21:48)

    altını nasıl yaptınız hiç anlamadım :(

  • #30

    sami (Wednesday, 15 February 2012 16:43)

    çok güzel olmuş

  • #31

    selinna61 (Wednesday, 15 February 2012 18:20)

    arkadaşlar altında indirme yeri var ordan indirebilirsiniz. daha ayrıntılı anlarsınız

  • #32

    caner (Saturday, 18 February 2012 12:49)

    beyler benceeeeeeeee çooooooooooooooooooook saçma kesinlikle hoca sevmez çünkü projeyi anlamadım

  • #33

    ilayda (Monday, 20 February 2012 13:55)

    saçma yha

  • #34

    salih (Monday, 20 February 2012 16:34)

    peki bu topu tüm mü koyuyorz yarımmı

  • #35

    Emircan Umut Cebecioğlu (Tuesday, 21 February 2012 16:43)

    yarım ve ıcıne oyun hamuru koyuyoruz

  • #36

    hakan (Tuesday, 21 February 2012 18:46)

    ne alaka

  • #37

    rex (Wednesday, 22 February 2012 15:10)

    lütfen bana yardım edin yarın hoca ne yapacağımızı soracak ve ben daha hiç bnirşey bulamadım

  • #38

    sanane ziyaretemi gelecen (Thursday, 23 February 2012 10:48)

    hacı yatmazı koymuşun milleti kandırıyon çakalll

  • #39

    kına yakarsan syleyecem (Thursday, 23 February 2012 19:19)

    hacı yatmassa ban yatırırım onu bi şekilde takma kafana...

  • #40

    osman (Friday, 24 February 2012 12:20)

    çok iyi

  • #41

    yaho (Sunday, 26 February 2012 18:48)

    kapak nasıl olcak yoksa düşer

  • #42

    slm (Monday, 27 February 2012 13:06)

    çok güzel bir proje ama bizim öğretmen biraz gıcık bakalım beğenicek mi

  • #43

    emre (Monday, 27 February 2012 15:11)

    hehe ondan

  • #44

    selambenadınısöylemeyenkız (Tuesday, 28 February 2012 17:23)

    çok güzel koolay hocada eveer ;)

  • #45

    sikici (Tuesday, 28 February 2012 19:38)

    sevmedim

  • #46

    feride (Thursday, 01 March 2012 12:58)

    ilginç gözüküyor deneyeceğim:)

  • #47

    Arif (Sunday, 04 March 2012 08:16)

    ben su balonun içine su koydum bi su şişesinin üst kısmını kestim sonra şişenin altına balonu yapıştırdım oldu bitti arkadaşlar .

  • #48

    rosalie (Sunday, 04 March 2012 15:11)

    saçma diyenlere duyrulur yapmak zorunda değilsiniz istemeyen beğeenmeyen yapmasın ayrıca nasıl yapılacağı çok açık dosyayı indir oku yap...

  • #49

    ceyda (Monday, 05 March 2012 14:17)

    yaa açıkçası önce beqenmedim ama hoca yaratıcı diye sevdi... var mı böle bişeyy :)
    ama altını nası yapcaz anlamadımm :)

  • #50

    alparslan (Monday, 05 March 2012 20:32)

    ferideye katılıyorum ilginç bir şey:D

  • #51

    yakup kağan ağ (Tuesday, 06 March 2012 16:43)

    bu proje güzel olmuş ama altını nasıl yapmış hemen bana proje bulun

  • #52

    sena (Tuesday, 06 March 2012 19:30)

    beyenmedim

  • #53

    ayşe ateş (Wednesday, 07 March 2012 19:00)

    çok beğendim biraz kopya gibi olacak ama teknoloji tasarım dersine süperrr ve kolay

  • #54

    harry potter (Wednesday, 07 March 2012 19:11)

    bşe sorcam... altını neydn yptın?????? :/ :/ :/

  • #55

    beyaz gül (Thursday, 08 March 2012 18:00)

    projeyi beqenmedim

  • #56

    merve (Friday, 16 March 2012 13:31)

    bence çok gereksiz ve saçma zaten bi şeyde anlamadım

  • #57

    Fatih (Sunday, 18 March 2012 20:04)

    ben çok beğndim kopya için sağol 1 dersimi alır yapcam bunu yarın :D

  • #58

    İSİMSİZ KHRMN (Sunday, 18 March 2012 20:06)

    çok güzel bir proje yapıcam bnu ama altnı neyden we nasıl yaptın

  • #59

    DAMLA (Monday, 19 March 2012 21:34)

    YAA SÜPER 100 ALICAM :)

  • #60

    eylem (Friday, 23 March 2012 17:16)

    hiç birinin güzeli yok bende o

  • #61

    Emmin Joe (Saturday, 24 March 2012 17:23)

    güzel bi çalışma bunu yapcam

  • #62

    mertsamet (Monday, 26 March 2012 13:53)

    bunun hepsini göstermiyor

  • #63

    ase (Wednesday, 04 April 2012 16:35)

    proje gerçek hayatta çok kullanışlı olmayabilir ama anlammlı xD

  • #64

    nvfd (Sunday, 08 April 2012 14:35)

    çok güzel yapmıiım ellerime saglık

  • #65

    asdfgh xD (Thursday, 12 April 2012 17:13)

    böle bişeyi asla kullanmam xD

  • #66

    hülyq (Thursday, 12 April 2012 21:55)

    yha altı topta üstünü neden yapıcaz lütfen der misiniz ????

  • #67

    yarraklı (Thursday, 19 April 2012 09:24)

    çok qüzel

  • #68

    Karem Abdul-Cabbar (Monday, 23 April 2012 21:55)

    Kutu dolunca nasıl dengede duracak :D

  • #69

    ßerfin :) (: (Friday, 27 April 2012 18:08)

    (hülyq) altı top ama topun yarısı yani içine oyun hamuru koyup çöp kutusuna bantlıyosun ve bitiyo çok kolay ...

  • #70

    özge (Wednesday, 09 May 2012 14:06)

    çoooooooooook güzel

  • #71

    aleyna (Wednesday, 09 May 2012 15:58)

    çok saçma

  • #72

    brkhnzn (Wednesday, 16 May 2012 20:01)

    bu çalışmayı yaptım öğretmen çok beğendi 100 verdi ve süpersin dedi tavsiye ederim deneyin

  • #73

    ya safii (Sunday, 27 May 2012 15:39)

    resimleri yok açıklamaları güzel ama nası yapcaz topun boyu ne kadar?

  • #74

    selo (Friday, 16 November 2012 13:59)

    ayrıntı istiyoz

  • #75

    BETull (Monday, 10 December 2012 18:05)

    yha hacı bn bişi anlamadım bunlar kçncı sınıf bn 8.sınıf hoca kabul edermi ki yha pöffff

  • #76

    meri (Tuesday, 18 December 2012 14:00)

    çok saçma

  • #77

    sanane (Thursday, 27 December 2012 16:08)

    devamı yok :S

  • #78

    ACİLL (Thursday, 21 February 2013 13:09)

    NE KADAR OYUN HAMURU KOYUCAM ARKADAŞLAR ACİLL LÜTFEN YARDIM EDİN

  • #79

    polat (Tuesday, 26 February 2013 19:33)

    kardeşim ben çok beğendim yapacağım lakin buyrun devamı yazısına tıklayınca aynı sayfayı açıyor admin kardeşim ilgilen lütfen.

  • #80

    Mert*CR7* (Monday, 04 March 2013 18:41)

    Ben Bunu YapıyoRum.

  • #81

    ebru (Sunday, 10 March 2013 15:38)

    ya bunu tam ve net olarak açıklasanız

  • #82

    nazlı (Thursday, 14 March 2013 21:10)

    idare etmez bnce hıc guzel degil

  • #83

    emine (Friday, 15 March 2013 19:58)

    süper ya

  • #84

    berfin (Saturday, 16 March 2013 11:12)

    ya ben hocaya ilk önce başka bi tasarım smylemiştim yapmak için şimdi bunu götürsem kızarmı :(

  • #85

    enesmete (Saturday, 13 April 2013 16:47)

    İçine agırlık koyunca yıkılıyo yaptım götürdüm hocaya beenmedi emeiniz bosa gider diim

  • #86

    yılmaz (Tuesday, 16 April 2013 16:50)

    ya söylüyosunuzda ayrıntıya girseniz iyi olucak biz nerden bilelim bunun nasıl yapılacığını

  • #87

    Brks (Tuesday, 07 May 2013 16:34)

    bence çok güzel bir proje ama nasıl yapılacağını bende anlamadım ayrıntılı anlatırsanız sevinirim

  • #88

    beril (Monday, 13 May 2013 20:55)

    ben birz degiştiricem bazı hocalar sıradan kalkmaya ızın vermiyorlar o yuzden plastık bişeyi kaplayıp susledıkten sonra ortada her sırada durabılır nasıl ama <3 FENERBAHÇELİLER DOGUŞTAN AKILLI OLURMUS BENDE OYLEYIMDIRR <3

  • loading