Sun

13

Mar

2011

Atık Malzemelerin Değerlendirilme Projesi

atık malzemelerin değerlendirilmesi
basit proje yapımı

Evinizde bulunan eski dergi kağıtlarından faydalanarak gerçekleştirebileceğiniz basit, eğlenceli ve kullanışlı bir "Hediye Paketi Kurdelisi" yapmak istiyorsanız BUYRUN DEVAM EDELİM.

ne-nasil.net

Proje Malzemeleri

  1. Renkli boş kağıtlar.
  2. Zımba
  3. Makas
  4. Cetvel

Proje Yapım Aşamaları

basit proje yapımı
kurdele yapımı

20 cm uzunluğunda 2 cm genişliğinde kağıt şeritler kesilerek aşağıda görüldüğü gibi bir düzenek oluşturuyoruz.

kendimiz yapalım
proje

Oluşturduğumuz şeritleri tel zımba ile birleştiriyoruz.

hediye paket yapımı
kurdele yapımı

Şeritleri birbirleri ile 90 derecelik açı yapacak şekilde zımbalıyoruz. Dört adet kağıt şeriti oluştursak bizim için yeterli olacaktır.

farklı tasarım
teknoloji ve tasarım
farklı tasarım
atık malzeme değerlendirmek

Veee bittiii...... Farklı tasarım ve çizimlere ait kağıtlarla birbirinden güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Kolay gelsin.

design
farklı bir örnek daha

http://channel.nationalgeographic.com/episode/garbage-moguls-4314/cookie-wrapper-bow

Write a comment

Comments: 90

  • #1

    iremnur (Wednesday, 16 March 2011 07:24)

    çok mantılı birşey qüzel :D

  • #2

    frkn (Wednesday, 16 March 2011 10:29)

    neresi mantıklı yaaa saçma sapan şeyy

  • #3

    semberi (Wednesday, 16 March 2011 10:30)

    demi yaaa

  • #4

    şeval (Wednesday, 16 March 2011 13:51)

    muhteşem.....

  • #5

    ece naz (Sunday, 20 March 2011 15:56)

    aklına hayranım::))

  • #6

    çöm (Thursday, 24 March 2011 18:28)

    coq kılasik..

  • #7

    berk (Thursday, 24 March 2011 18:36)

    bence güzell olmuş güzel bir proje

  • #8

    Yiğit (Sunday, 27 March 2011 12:37)

    çok saçma bir proje olmuş ama emeğe saygı..

  • #9

    XD:):):):):):)(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(XD (Sunday, 27 March 2011 13:31)

    aman tanrım buuuu 5aylık bebek oyuncağı bu kadar basitbişey hayatta görmedimmmm hey siz gördünüzmü???????

  • #10

    osmanlidevleti (Sunday, 27 March 2011 15:20)

    basit masit ama mantıklı bişey..

  • #11

    bipppppppp (Sunday, 27 March 2011 19:58)

    ck bebek oyuncagi emeğe saygi bebeğe sevgi bip

  • #12

    mmmmmmmmmm (Monday, 28 March 2011 19:34)

    çok mantklııııııı :))))

  • #13

    DüüütT (Monday, 28 March 2011 20:58)

    Mantıklı.zekice ve süper yapmışlar kesinlikle bnu yapıocammmmm

  • #14

    sude (Tuesday, 29 March 2011 17:56)

    çok saçma neresi mantıklı bir proje bu

  • #15

    KÜBRA (Saturday, 02 April 2011 13:27)

    BENCE MANTIKLI BEYEN MİYORSANIZ KENDİNİZ BULUN İNTERNETTEN BAKACAGINIZA

  • #16

    girllll (Sunday, 03 April 2011 17:23)

    bence mantıklı tabi atık malzemeleri için hediye kutusu yapamak şart deilseeee tabiiii

  • #17

    esra (Monday, 04 April 2011 14:28)

    güzel ve kolay

  • #18

    ipek (Monday, 04 April 2011 21:00)

    ben birisine haytta hdiye feln werrkn bunları yaparak wermem

  • #19

    beyzanur (Sunday, 10 April 2011 08:08)

    güzel ama çok kolay bir proje

  • #20

    aylin TeKirDAğ (Monday, 11 April 2011 10:05)

    Çok Güzel ArKiler

  • #21

    asasf (Tuesday, 12 April 2011 19:08)

    :D

  • #22

    nur (Wednesday, 13 April 2011 15:01)

    pek güzel degil

  • #23

    dji ateş (Friday, 15 April 2011 12:18)

    ay çok kötü

  • #24

    dila (Saturday, 16 April 2011 10:06)

    üfff bu ne ya

  • #25

    meryem (Tuesday, 19 April 2011 12:57)

    çok güzel ve ilginç bir çalışma

  • #26

    gamze (Tuesday, 19 April 2011 21:24)

    bnde bunu ypcm beaa

  • #27

    elanur (Tuesday, 19 April 2011 21:59)

    bnce güzel ama çok kolay

  • #28

    doğan (Thursday, 21 April 2011 08:18)

    çok güzel bir tasarım olmuş.

  • #29

    ceren (Thursday, 21 April 2011 08:31)

    bence guzel ama çoooook sıradan ve çk kolayyyy

  • #30

    yaren (Thursday, 21 April 2011 08:34)

    bence güzel düşünmüşsünüz ama kullanışlı değil

  • #31

    elif (Thursday, 21 April 2011 14:02)

    saçmalığında bu kadarı

  • #32

    ışıl (Thursday, 21 April 2011 20:55)

    beğenmiyosan bakma

  • #33

    yaren (Friday, 22 April 2011 13:44)

    güzel olmuş fakat sorun mu sence

  • #34

    doğa su (Tuesday, 26 April 2011 19:59)

    güzel bişeyy bencee (:

  • #35

    asi kız buket (Sunday, 01 May 2011 15:10)

    çok saçma

  • #36

    aref gaffori (Monday, 02 May 2011 20:16)

    saçma sey bu

  • #37

    zack levi (Thursday, 05 May 2011 17:44)

    bn kullanışlı kartonlardan yaparım

  • #38

    cananımm (Tuesday, 10 May 2011 21:45)

    ewt yaa çok saçma beğenmedim yaa bşka bişey yokmuydu?_

  • #39

    mahidevran (Monday, 16 May 2011 17:25)

    fena diğil ....

  • #40

    iremsu (Wednesday, 25 May 2011 18:23)

    bencede güzel beğenmeyenler kendileri bişey bulup kaysunlar bu siteyede o beyenmiyenlerinkini eleştirelim birazda dimi yani

  • #41

    safiye (Thursday, 26 May 2011 20:52)

    yapılanlar basit olabilir ama zekice şeyler beğenmeyen varsa bulsun onlarınkine yorum yapalım...

  • #42

    zeynep (Friday, 10 June 2011 08:15)

    ççooookkkkkkkkkkk mantıksız ne yapıyım ben bunu????????????????????

  • #43

    demet yağmur ayşegül (Friday, 07 October 2011 13:27)

    sağolun çok işime yaradı:)

  • #44

    aşk (Tuesday, 11 October 2011 18:13)

    çok güzel olmuş

  • #45

    şekız (Tuesday, 18 October 2011 17:02)

    aaaman tanrımn çok basit çocuk işi bunlar.........

  • #46

    laz kızı (Wednesday, 23 November 2011 18:12)

    çok güzel ve yaratıcı

  • #47

    pınar (Wednesday, 30 November 2011 17:02)

    BASİT AMA Bİ İŞE YARAMAZ GÜNLÜK HAYATIMIZI KOLAYLAŞTIRMAZ

  • #48

    jbkolikk (Thursday, 08 December 2011 10:43)

    ayy bu ne saçma bişi beee

  • #49

    Ezgi (Thursday, 05 January 2012 18:47)

    bence notalı olan çok güzel ama cipsli hediye paketi yapmak çok saçma ve ayıp :D ahahaah çok komik cips hediye paketi :DD

  • #50

    Aachisuto (Monday, 09 January 2012 18:02)

    Arkadaşlar begenmıyosanız yorum yazmazsınız emeğe saygı insanlar bunu düşünürken bile o kadar uraşıyor

  • #51

    ege (Tuesday, 07 February 2012 19:40)

    çok saolun tam bizim konumuzla ilgili tşk

  • #52

    ozan (Friday, 10 February 2012 14:38)

    arkadaşımla beraber çok şey yaptım

  • #53

    CRAZY (Wednesday, 22 February 2012 12:01)

    ayol çok güzel ve kullanışlı

  • #54

    wawwwwwwwwwwwwwwwwwwww (Wednesday, 29 February 2012 20:16)

    güzel benden okey aldınız

  • #55

    WOWWWWWWWWWWW (Saturday, 03 March 2012 16:41)

    BNCE HARİKA BİŞEY BEN YAPTIM WE 100 ALDIM SIRA SİZDE ARKADAŞLAR SİZDE YAPIN BENCE MUHTEŞEMMMMMMMM

  • #56

    **missaaafirrr*prenses** (Monday, 05 March 2012 18:20)

    ya fazla beenmedm yaani

  • #57

    SÖNMEZ AKSOY (Thursday, 08 March 2012 12:13)

    BENCE HİÇTE GÜZEL DEĞİL IIIIIYYYYYYY

  • #58

    ADİL ZA RA (Thursday, 08 March 2012 12:21)

    ÇÇÇÇÇÇÇÇOOOOOOOOOOKKKKKKKKK GÜZELLLLLL

  • #59

    KEHANET (Thursday, 08 March 2012 12:23)

    ÇOKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK GÜZEL BİR PROJE

  • #60

    sükse (Thursday, 08 March 2012 12:28)

    BENCE COK ŞUGAR

  • #61

    İEAÜTKM (Thursday, 08 March 2012 12:30)

    :)))))))))

  • #62

    edalı (Wednesday, 21 March 2012 15:42)

    kesinlikle süper

  • #63

    seda (Thursday, 22 March 2012 21:07)

    bu ne işe yarıo acaba yayayayaya işlevini bilmediğim birşeyi nie yapıyımki dimi arkadaşlar

  • #64

    sweet (Sunday, 25 March 2012 16:48)

    Mantıklı ama bir hediyeyi böyle kaplayamayız :) komik olur yani :) ama emeğe saygıı ... :)

  • #65

    pelin (Wednesday, 28 March 2012 15:21)

    bnce çok basit bişi bunu yapsam 0 alırım yani çok kötü

  • #66

    irem (Monday, 02 April 2012 19:07)

    çoooooook kolay bir proje ve çook saçma bunu yapsam öğretmen başka bişey bulsaydın bula bula bunu mu buldun der ama emeğe saygı [(yinede çok basit:)]

  • #67

    burcu (Thursday, 05 April 2012 09:41)

    bu tasarım çokta güzel değil birine hediye olarak versek suratımıza atar

  • #68

    ikili (Thursday, 05 April 2012 09:44)

    çok güzel olmuş bende yapıcam mmmmmmmmmmmmmmmm

  • #69

    merve (Thursday, 05 April 2012 09:57)

    hımmmmmmmmmm aslında güzel olmuş ama ben yapmam

  • #70

    mls (Sunday, 13 May 2012 12:47)

    aslında güzel ama yapması zor biraz

  • #71

    seni ne ilgiler (Saturday, 19 May 2012 20:20)

    fena deil
    :))

  • #72

    minaa (Thursday, 24 May 2012 22:01)

    ilk önce yazı yazmayı öğrenin de gelin (özellikle çöm)

  • #73

    ahmet (Wednesday, 26 September 2012 11:00)

    bu ne lemm böle icatmı olur pehh

  • #74

    ruhlar prensesi (Monday, 01 October 2012 17:45)

    çok güzel bir proje ama yazmaya üşeniyorum....Daha arkadaşımdn geldim abisi yapacak gücüm yok(!)

  • #75

    kübra (Friday, 05 October 2012 18:56)

    berbat

  • #76

    seda (Wednesday, 10 October 2012 20:48)

    bence çok güzel iyifikir:))

  • #77

    ........mira........... (Wednesday, 17 October 2012 13:59)

    bence hoş ama ben de ipek adlı kişiye katılıyorum bende olsam bunu vermem

  • #78

    directioner pelin (Sunday, 28 October 2012 11:22)

    ya böyle proje mi olur, zaten kurdele icat edilmiş bi şey.. bize yeni, bulunmamış icatlar lazım.. ayrıca çok basit bu!! bebek kardeşime söylesem yapar yani :D

  • #79

    saly (Monday, 29 October 2012 14:21)

    t.tasarımcımıza ögretmenler gününde hediye aldıgımda böyle kaplıcam :d

  • #80

    gizemli (Saturday, 01 December 2012 18:21)

    güzel ama biraz mantıksız gibi

  • #81

    bn (Wednesday, 12 December 2012 18:41)

    bn yaptım bile süper şeyler var sitemi buldum artık

  • #82

    şevval (Wednesday, 02 January 2013 14:58)

    süperrrrr çünkü ben yaptım mantıklı değilmi?

  • #83

    ll (Monday, 25 February 2013 13:39)

    bence çok saçmaa

  • #84

    Kumru (Monday, 25 February 2013 20:07)

    bu ne ya ne kadar basit birşey.Ben bunu yapamam

  • #85

    h.. love (Thursday, 07 March 2013 17:49)

    ben yaptım da nasıl yaptın diye soranlar oldu

  • #86

    ela (Monday, 18 March 2013 19:53)

    çok saçma ve basit kabul etmezler bu projeyi....

  • #87

    zeliha (Thursday, 21 March 2013 16:32)

    aslında çok güzel olmuş

  • #88

    MELİKE ERDOĞAN (Thursday, 11 April 2013 16:33)

    bu çok güzel bir şey

  • #89

    asdfghjk (Sunday, 28 April 2013 11:17)

    ıııııı güzel ama yapmam

  • #90

    Sanane ? (Tuesday, 30 April 2013 20:34)

    İpek vermezsen verme . El emeği diye bişey var sana yalvarmıyorlar.

  • loading